Kultūra

2016.11.18 13:59

Valdovų rūmuose atgims primiršta lietuviško kino muzika

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.11.18 13:59

Sekmadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, dar kartą atgims lietuvių kino aukso fondo grožis renginyje „Muzika kaip kinas“. Jaunimo simfoninis orkestras, choras „Aidija“ su žinomų džiazo muzikantų grupe bei vienu iškiliausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų Audriumi Stoniu kviečia į koncertą prisiminti poetinio lietuvių kino muzikalumą.

Jaunimo simfoninio orkestro dirigentas Ričardas Šumila pasakoja, kad renginyje bus rodomi įvairaus laikotarpio lietuvių filmai, tarp jų ir legendiniai „Gražuolė“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Adomas nori būti žmogumi“, „Džiazas“ ir kiti.

R. Šumila pabrėžia, kad projekto autoriai norėjo iškelti būtent kino filmų muziką ir jos kūrėjus. Žiūrovai mėgausis kino vaizdais skambant Viačeslavo Ganelino, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Apanavičiaus, Eduardo Balsio, Broniaus Kutavičiaus, Fausto Latėno ir kitų kompozitorių muzikai.

„Buvo siekiama iškelti muziką, kuri mums iš tikrųjų labai daug primena, ir mes kartais niūniuojame tą muziką ir nežinome, iš kur ji, o iš tikrųjų tai yra iš tų filmų. <...> Toje muzikoje užkoduota daug dalykų, tarp jų – mūsų lietuviškumas“, – sako R. Šumila.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.