Kultūra

2021.08.31 09:53

Menininkių bučinys prie Seimo truks visą pusvalandį – bus renkamos lėšos „Kaunas Pride“ eitynėms

LRT.lt2021.08.31 09:53

Nepriklausoma šiuolaikinio šokio organizacija „Be kompanijos“ ir jos menininkės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė paskutinę vasaros dieną pasitiks 30 minučių trukmės nenutraukiamu bučiniu prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, rašoma organizacijos „Be kompanijos“ pranešime žiniasklaidai.

„Pavargome stebėti, kaip visuomenė yra daloma į dvi dalis – turinčiais visas teises ir turinčiais dalinai visas teises. Meniniai veiksmai yra mūsų įrankiai kalbėti apie svarbius dalykus, todėl gavusios Vilniaus miesto savivaldybės leidimą, nusprendėme organizuoti šią taikią, meilės ir dialogo siekiančią meninę akciją. Šia akcija siekiame išreikšti palaikymą LBGTQ+ bendruomenės nariams bei atkreipti Seimo narių dėmesį prieš būsimą partnerystės įstatymo svarstymą“, – teigė menininkės.

Po pirmosios meninės akcijos prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų dalies menininkės kviečia į antrąją dalį, kuri vyks Menų spaustuvės kavinėje „Shinzo“ (Šiltadaržio g. 6, Vilnius). Čia šokio menininkės atliks savo „pirmąjį jaunavedžių šokį“.

„Norime, kad visi Lietuvos piliečiai laisvai ir be baimės galėtų švęsti meilę, todėl ir organizuojam savo vestuves“, – teigia Agnietė ir Greta. Antroje meninės akcijos dalyje taip pat pasisakys menininkas ir aktyvistas Denisas Kolomyckis, muzika džiugins aktorius Gediminas Rimeika.

Akcijos metu bus renkamos lėšos „Kaunas Pride 2021“ – pilietinės visuomenės iniciatyvai, organizuojančiai pride eitynes š. m. rugsėjo 4 d. Kaune.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt