Kultūra

2020.10.01 10:47

Vilniaus bastėjoje – papuošalai iš plastiko maišelių, kokoso kevalo, gyvatės ar banano žievės

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.01 10:47

Vilniaus bastėjoje atidaryta šiuolaikinio metalo meno bienalės paroda, kuriai darbus skyrė menininkai iš dvidešimties pasaulio šalių. Pasak organizatorių, šiuolaikiniai juvelyrai savo idėjoms įgyvendinti gali į dulkes sutrupinti brangakmenį; papuošalus kuria iš plastiko maišelių, paprastos vielos ar kokoso kevalo.

Bienalė „Metalofonas“ – menininkų idėjoms skirta paroda. Kūrinius vienija tema „Muziejus“. Juvelyrai, metalo plastikos kūrėjai galvojo apie erdvę, kurioje jų darbus būtų galima apžiūrėti ir pateikė atspindinčius istoriją ar asmeninę patirtį. Eksponatai sukurti iš pačių netikėčiausių medžiagų.

Vilniaus bastėjoje – šiuolaikinio metalo meno paroda: dėl idėjos kūrėjai net trupina brangakmenius

„Yra tokių medžiagų kaip į krantą jūros išmestas medis ar plastikiniai maišeliai. Šiuolaikinė juvelyrika nėra perlai, deimantai ir brangieji metalai“, – teigė bienalės kuratorė Jurgita Ludavičienė.

Vita Pukštaitė-Bružė pristato Geležinio vilko kailį. Parodoje – kūriniai ir iš džiovinto kaktuso, gyvatės, ar Švedijos pajūrio kriauklių. Jurgita Erminaitė sukūrė papuošalus iš sidabro, aukso ir banano žievės. Užsienio menininkai kuria iš klevo lapų, popieriaus, papuošalai – ir iš fajanso lėkščių.

Parodos kuratorė tvirtina, kad taikomoji juvelyrika niekur nedingo. „Kai kuriuos parodos eksponatus galima dėvėti, tačiau menininkai nueina labai toli nuo taikomosios juvelyrikos, kai kuria darbus parodoms. Jiems svarbu idėja, o ne sukelti norą jo darbu pasipuošti“, – pasakojo J. Ludavičienė.

Vilniaus bastėjoje eksponuojamoje parodoje – 20-ies šalių autorių darbai, penktadalį kūrinių pristato Lietuvos menininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt