Kultūra

2020.09.17 19:48

Kino industrijai išgyvenant sunkius laikus, Vilniuje atidaromas naujas kino teatras: orientuosis į šeimas

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.09.17 19:48

Penktadienį kino teatras „Pasaka“, minėdamas vienuoliktąjį gimtadienį, atidaro savo filialą Paupio rajone. „To neramumo ir jaudulio yra, bet aš, kaip visi dirbantys kultūroje, manau, kad meno sudėtingais laikais reikia kaip niekada“, – LRT.lt teigė kino teatro „Pasaka“ vadovė Andrė Balžekienė.

Atidarymo savaitgalį susidomėjusieji bus kviečiami į ekskursiją nuo Senamiesčio iki Paupio „Pasakos“. Per ekskursiją bus galima sužinoti jų atsiradimo istorijas ir sužinoti Vilniaus centro kino teatrų istoriją. Tuomet Paupyje įvyks kino seansas, kurį parengė „Lithuanian shorts“ trumpametražių filmų agentūra.

Pirmoji „Pasaka“ įrengta 2009-aisiais, ekonominės krizės įkarštyje. „Žiūrime su nerimu – ir vietų skaičius ribotas, ir žmonių psichologija jaučiame, kad yra pasikeitusi – jie rečiau lankosi kine dėl finansų ar psichologinių priežasčių“, – LRT.lt komentavo A. Balžekienė.

Kino nebus per daug – duris atveria nauja kino erdvė Paupio kvartale

Todėl pašnekovė pasakojo norinti susitikti su žiūrovais ir asmeniškai su jais pasikalbėti – išsiaiškinti, kas ragina ateiti į kino teatrą, o kas – atgraso. „Visoje Europoje kalbama apie pasekmes kultūroje, žmonių sąmonėje tikriausiai į kitą nei būtiniausios reikmės kategoriją patekome, nors man kultūra yra būtinoji reikmė“, – teigė A. Balžekienė.

A. Balžekienė pasakojo, kad Senamiesčio kino teatre yra 260 vietų, ir galima naudoti tik pusę jų. Paupio pastate yra 200 vietų. Didžiojoje salėje yra 112 vietų, bet tik 56 iš jų gali būti naudojamos. Kita salė yra multifunkcinė, tai – kavos gėrimo salė su foteliais arba salė konferencijoms. „Tai yra didelį iššūkį keliantys skaičiai“, – LRT.lt sakė vadovė.

Paupio filialo atidarymas suplanuotas jau prieš keletą metų, pastebėjus poreikį, į sales piko metu ir per festivalius netelpančių žiūrovų skaičių. Anot A. Balžekienės, „kiekvienas rajonas turėjo po kino teatrą, tai bus rajono kino teatras, į jį atvykti galės žmonės iš įvairių vietų, tačiau tokiu jo profiliu sekame kino teatrų tradicija.“

A. Balžekienė prognozuoja, kad tai bus daugiau į šeimas orientuotas kino teatras: „Senamiesčio kino teatras pamėgtas porelių ar draugų, o naujasis bus daugiau orientuotas į šeimas – yra parkavimo aikštelė, žmonėms su negalia skirtas liftas, kuriuo bus galima naudotis ir mamoms su kūdikiais vežimėliuose.“ Šio kino teatro repertuare daugiau seansų kartos šeimai skirtus filmus ir animacinius filmus.

Tačiau, kaip pastebi pašnekovė, pagrindinis „Pasakos“ kino teatro DNR išlieka: programoje bus orientuojamasi į europietiškus filmus, kokybiškus Holivudo filmus, lietuviško kino pasiūlą, kino pasiūlą jaunimui, festivalių laimėtojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.