Gyvenimas

2021.01.27 13:32

Pusnys nebaisios, kai turi fantazijos: kieme surentė sniego tvirtovę ir žada joje nakvoti

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.01.27 13:32

Kelintą parą iš dangaus kone be perstojo krintantis sniegas kelia ne tik problemas ir chaosą keliuose. Jei tik turi fantazijos, sniego pusnys gali tapti puikia žaidimų vieta visai šeimai ar net erdve naujiems potyriams. Štai kaunietis Vaidotas Bertašius kieme surentė tikrų tikriausią sniego tvirtovę – vaikai turės, kur žaisti, o pats tėtis namelyje ketina ir pastovyklauti.

Panašu, jog šią žiemą po ilgos pertraukos vėl galima sakyti ir nė kiek nesumeluoti, kad už lango – sniego iki kelių. Ne vieno kieme išdygo senių besmegenių šeimyna, kai kurie užsiėmė sniego tunelių kasyba, o V. Bertašius kieme surentė kupolo formos sniego tvirtovę. Didelę, labai panašią į tikrą eskimų iglu.

Kai už lango toks vaizdas, imtis sniego namelio statybos – niekuo neypatingas sumanymas, įsitikinęs vyras. „Manau, šiai dienai yra tiek žaliavos, kad tokią tvirtovę pasistatė kas antras“, – su šypsena portalui LRT.lt sako V. Bertašius.

Darbuotis teko 6 valandas, į pagalbą tėčiui atskubėjo ir vyresnysis sūnus. Tiesa, šiandien justi, kad iš vakaro buvo nemenkai pasimankštinta, sako V. Bertašius. „Kaip tik buvo laisvadienis, tai sugalvojau jį išnaudoti štai taip. Aišku, dabar yra reikalų, skauda sprandą, bet nieko, buvo vietoje sporto“, – pasakoja kaunietis.

Namelio statybos jis ėmėsi pirmiausia galvodamas apie vaikų linksmybes, tačiau ir pats tėtis ateinantį savaitgalį ketina nakvoti naujajame laikiname būste. „Svarbiausia, kad kurį laiką vaikams bus, kur siautėti. Buvo smagu kartu krapštytis, jiems smagu ir ten tupėti. Tik reikia sugalvoti, kaip padaryti, kad būtų galima užlipti ant stogo, nes dabar sienos tokios, kad dūrei pirštu ir pradūrei“, – juokiasi V. Bertašius.

Namelio vidus – dviejų metrų skersmens, atsigulę jame komfortiškai telpa du žmonės. Paklaustas, ar sniego namelyje pasiryžtų praleisti naktį, V. Bertašius sako ne tik kad pasiryžtų, bet būtinai taip ir padarys. „Tai kam aš jį stačiau?“ – nusijuokia.

„Savaitgalį praneša šaltį, planuoju miegoti sniego namelyje. Bus įdomu, nauja patirtis. Namelio viduje šilta, dėl to juos ir stato. Kadangi yra užuovėja, iš esmės jame niekada nebūna minusinės temperatūros“, – pasakoja vyras. Tik eskimų iglu statyba šiek tiek kitokia – kadangi sniegas būna sušalęs, lengva išpjauti taisyklingos formos plytas. „O mums jas reikia pasigaminti patiems. Tas ir užima daugiausia laiko“, – sako V. Bertašius.

Sniego namelio nuotraukomis jis pasidalijo ir savo socialiniame tinkle, kur nepraleido progos pašmaikštauti ir pasiūlyti nebrangų poilsį unikalioje vietoje. „Viduje 2 m skersmens studios tipo apartamentai, komfortiškai telpa 2, bet susikiša ir daugiau“, – feisbuke rašė V. Bertašius.