Eismas

2019.01.13 22:51

Nebaigti keliai – pavojus gyventojams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.13 22:51

Šešių rajonų gyventojai šiemet turėtų sulaukti, kad bus sutvarkyti keliai – vienur išasfaltuoti žvyrkeliai, kitur nutiesti šaligatviai. Kelių direkcija žada šiemet baigti kelerius metus užsitęsusius kelių tiesimo ir tvarkymo projektus. Nors su buvusiais, bankrutavusiais rangovais kelininkai sukasi teismų karuselėje, esą viešieji konkursai jau įvykę ir pavasariop darbai bus atnaujinti.

Prienų rajono Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai nesaugiai kasdien keliauja į pamokas, vykstančias trijuose pastatuose, nes kelininkai neįrengė šaligatvių.  

„Šiuo metu mes neturim nei šaligatvių, nei kelkraščio normalaus, važiuojamoji kelio dalis yra susiaurinta ir vietoj to, kad  būtų vaikams būtų saugiau eiti į mokyklą, saugumas yra dar sumažėjęs“, – sakė Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktorė Renata Liagienė.

„Prisimenam, ten buvo nelaimingas atsitikimas, kai žuvo vaikas. Tai kaip ant žarijų, galvojam, kad kuo greičiau reikia sutvarkyti tą šaligatvį“, – pasakojo Prienų rajono meras Arvydas Vaicekauskas.

Statant Via Balticą, keliu per miestelį išaugo sunkiasvorių automobilių srautai.

Gyventojai rinko parašus, prašydami baigti darbus, siuntė raštus atsakingoms institucijoms. Automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas pripažįsta, kad kelio tiesimo darbams viešojo konkurso būdu buvo pasirinkta nepatikima bendrovė, kuri bankrutavo. O dėl darbų apmokėjimo vyksta teisminiai ginčai.

Teismuose kelių direkcija darbo santykius aiškinasi ne su vienu dabar jau bankrutavusiu rangovu. Pavyzdžiui, bendrovė „Kamesta“ iki praeitos vasaros buvo įsipareigojusi už 11 mln. eurų išasfaltuoti 27  kelių ruožus. Tačiau nuo 2016 m. be žadėto asfalto yra palikusi dalį kelių Tauragės, Pagėgių, Šilalės, Jurbarko, Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajonuose.

Automobilių kelių direkcija žada, kad šiemet visi nebaigti projektai sulauks naujų rangovų, esą viešieji pirkimai jau vyksta ir kelių tiesimo darbai užvirs pavasarį.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės, Loretos Mačiulienės ir Žyginto Abromaičio reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt