Naujienų srautas

Eismas2018.04.01 21:44

Iš bažnyčios išėję kauniečiai gavo karčią staigmeną – išrašė tiek baudų, kad kvietė pastiprinimą

Išskirtinėje vietoje įsikūrusi Vytauto Didžiojo bažnyčia sukelia nemažai rūpesčių žmonėms, norintiems automobiliu kuo arčiau privažiuoti prie maldos namų.

Kauno savivaldybės atstovai žadėjo dar kartą įvertinti šią situaciją. Vieną sekmadienį po mišių bažnyčioje kai kurie jose dalyvavę kauniečiai ir kamerinio choro „Cantate Domino“ nariai smarkiai nusiminė radę prie automobilių priklijuotus policijos pareigūnų surašytus pranešimus apie padarytą administracinį teisės pažeidimą. 

Dėl vietos stygiaus kai kurie vairuotojai nepaiso eismą draudžiančio kelio ženklo ir automobilius stato krantinėje prie Nemuno. Bažnyčios rektorius pasiūlė paprastą problemos sprendimą, o miesto valdžios atstovas pažadėjo įvertinti prašymą, jeigu argumentai bus išties svarūs.

Padėjo vaizdo kameros?

Nemalonus incidentas įvyko kovo 4-ąją po Vytauto Didžiojo bažnyčioje vykusių mišių, kurios prasidėjo vidurdienį. Choristai pripažino, kad kartais stato automobilius draudžiamoje vietoje, nes nėra galimybės jų palikti kitur. Atvykę pareigūnai surašė protokolus visiems ten stovėjusių automobilių savininkams. Kunigas Kęstutis Rugevičius bandė pareigūnams paaiškinti aplinkybes, tačiau jie nekreipė dėmesio. 

Vienas šypsojosi ir toliau rašė protokolus, o drauge buvusi pareigūnė prasitarė, kad niekas jų neatsiuntė, bet vaizdo kameros užfiksavo automobilius, ekipažai neturėjo rimtesnių išvietimų, todėl jie ir atvažiavo.

Choro „Cantate Domino“ choristė Sigita Petrokaitė-Jakaitienė prašė surašyti protokolą be eilės, mat ji atvažiavo su dviem mažamečiais vaikais, tačiau pareigūnai neįvykdė ir šio prašymo. „Labiau liūdna negu pikta. Ne dėl 15 eurų baudos, bet dėl žmogiškumo stokos“, – sakė S.Petrokaitė-Jakaitienė.

Reikėtų tik menko pakeitimo

Pareigūnams buvo pasiūlyta palaukti, kol išsiskirstys žmonės iš bažnyčios, o tada bausti likusių stovėti automobilių savininkus, kurie galbūt pietauja kavinėje ir nepaiso draudžiamųjų ženklų. Pareigūnams tokia sąlyga netiko. Priešingai – jie iškvietė antrą ekipažą, kad darbas vyktų sparčiau.

Kelio ženklą tąkart pažeidė apie 30 vairuotojų. Dėl šios problemos prieš porą metų buvo kreiptasi į Kauno miesto savivaldybę, tačiau iki šiol nėra jokio atsakymo.

„Šventadienio rimtį sudrumstęs įvykis paskatino sugrįžti prie įsisenėjusios problemos. Reikėtų klausimą pagaliau išspręsti, kad ateityje nesikartotų tokios situacijos“, – kalbėjo Vytauto Didžiojo bažnyčios rektorius kunigas K.Rugevičius. Jis regi nesudėtingą sprendimą: prie draudžiamojo ženklo pritvirtinti papildomą informacinę lentelę, kurioje būtų nurodytos išimtys – valandos, kuriomis leidžiama statyti automobilį krantinėje.

Pasak K.Rugevičiaus, draudimas statyti automobilius liktų galioti, išskyrus sekmadienius nuo 9 iki 14 valandos, kai bažnyčioje vyksta mišios.

Norėtų tvirtų argumentų

„Laikui bėgant situacija keičiasi ir sprendimai gali būti persvarstomi“, – teigė Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis. Jo nuomone, galima įvertinti galimybes pakeisti esamą tvarką, tačiau reikėtų tvirtų argumentų, kurie priverstų komisijos narius tai padaryti.

„Negaliu nieko žadėti – pirmiausia reikėtų išvysti prašymo turinį“, – kalbėjo R.Mikaitis.

Jis pridūrė, kad kelio ženklo, kol jis nepakeistas, privaloma paisyti ir reikšti priekaištų pareigūnams šioje situacijoje nederėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi