Kur važiuojam? Nijolė Narmontaitė apie jaunystės nuotykius: namo grįždavau milicijos automobilyje

Sėdusi į Nomedos vairuojamą automobilį trumpam pasivažinėjimui Aktorė Nijolė Narmontaitė, prisipažįsta jaunystėje taip ir neprisijaukinusi Vilniaus. Buvusi tikra darboholikė, rūpėjo tik teatras ir vaidmenys. Težinojusi kelią nuo namų iki Konservatorijos ir atgal, aktorė sako dabar vis dažniau norėdami pažinti miestą, su vyru, buriuotoju Paulium Kovu keliaujanti ne jūromis ir vandenynais, bet istorinėmis Vilniaus miesto gatvelėmis.

Gimusi ir užaugusi Žemaitijos sostinėje Telšiuose laidos vedėjai Nomedai Marčėnaitei prisipažįsta, kad teatras, vaidinimai, muzika ir kinas ją lydi nuo pat vaikystės. Su neslepiamu ilgesiu ir nostalgišku liūdesiu ji prisimena begalinę tėvo meilę. Tėtis jos vaikiškame pasaulyje tapęs teatro artistu ir muzikantu, drabužių dizaineriu ir kino aktoriumi pildęs visus mažosios Nijolės norus ir užgaidas. Vieninteles savo koncertines kelnes tyčia pradeginęs cigarete, kad turėtų pretekstą išardyti ir pasiūti dukrai gražiausią suknelę.

Mokykloje dėl aukšto ūgio pravardžiuojama įvairiais vardais, Nijolė prisimena buvusi veikli aktyvistė. Piešusi sienlaikraščius, grodavusi muzikiniuose ansambliuose, vaidindavusi visuose mokyklinio teatro pastatymuose. Juokdamasi prisimena, jog dėl perdėto dramatizmo peržiūrose nebuvusi priimta į renkamą Telšių Žemaitės dramos teatro aktorių trupę.

Įvairiausius darbus nuo keturiolikos metų išbandžiusi Nijolė Narmontaitė galėtų pavardinti bent keletą darbų: dispečerė, sekretorė, spaliukų choro vadovė, sandėlio darbuotoja, ansamblio muzikantė. Tiek profesijų tekę pakeisti, kol pagaliau buvusi priimta į aktorius ruošiančią tuometinę koncervatoriją, kurios sunkiai varstomos masyvios durys, kaip juokauja aktorė, skirtos ne silpnų nervų ir jėgų studentams.

Koks buvo pirmasis muzikos instrumentas, kuriuo netrikdydama tylos galėjo groti būsimoji aktorė? Kokiais mielais žemaitiškais epitetais apdovanota augo Nijolė Narmontaitėir ko jūs niekada nerasite jos automobilyje, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“.

Ved. Nomeda Marčėnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau