Kur važiuojam? Sovietams neįtikęs Andrius Miežis apie nesugebėjimą priimti kito: mums bus labai gėda po 30 metų

Vilnietis, tapytojas, muzikos kūrėjas Andrius Miežis prieš ketvirtį amžiaus sostinės blizgesį ir triukšmą iškeitęs į provincijos miestelio ramybę tapo antruoju Nomedos Marčėnaitės pašnekovu antrajame laidos „Kur važiuojam?“ sezone.

Nors Andrius sako nesigailįs tuometinio savo sprendimo pabėgti iš Vilniaus, visgi prisipažįsta retkarčiais pasiilgstąs sostinės triukšmo, nuolatinės skubos ir likusių draugų. Kartais čia sugrįžta tiesiog trumpam pabūti, kad vėliau galėtų pasinerti į ramią provincijos aplinką, kurioje taip įprasta kurti savitą neįtikėtinų personažų pasaulį nutapytuose paveiksluose. Autoriaus parodų geografija seniai peržengė šalies ribas, driekiasi nuo Vokietijos iki Honkongo ir nuolat plečiasi. „Gyvenu iš savo kūrybos ir esu patenkintas“, – sako Andrius, ir priduria, jog provincija jam – ne geografinė, o greičiau mentalinė sąvoka.

Kokiu vardu iki šiol vilniečiai vadina žinomą tapytoją? Kokio žymaus muzikos atlikėjo dubleriu teko padirbėti Andriui? Kokia ta komercinės sėkmės priežastis? Visi atsakymai – naujoje „Kur važiuojam?“ laidoje.

Ved. Nomeda Marčėnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau