Sugrįžęs į Lietuvą Benas vilioja grįžti ir kitus emigrantus: Lietuva savo galimybėmis nenusileidžia Londonui

LRT TELEVIZIJA

2021.05.13 21:26

Savaitės lietuvio rubrikoje – iš Nidos kilęs, Jungtinėje Karalystėje gyvenęs ir studijavęs Benas Radzevičius. Turėjęs daug pasiūlymų ir galimybių svetur, jis visko atsisakė, nes visada tikėjo, kad susikurti gerą gyvenimą galima ir Lietuvoje. Šiuo metu karjerą Vilniuje, didelėje informacinių technologijų bendrovėje darantis jaunas vyras labai stengiasi, kad į mūsų šalį pritrauktų kuo daugiau talentingų ir veržlių specialistų. „Ne tik pats sugrįžau, bet ir bandau prisikviesti kitus, išvykusius studijuoti“, – laidai „Širdyje lietuvis“ sako Benas. Galėdamas palyginti Jungtinę Karalystę ir Lietuvą – Benas įsitikinęs, kad mūsų šalis savo galimybėmis šiuo metu nė kiek nenusileidžia Londonui, kur jau daug metų bėga ne tik fabrikų darbininkai, bet ir kvalifikuoti specialistai.

Pašnekovas sako, kad norint pasiekti karjeros aukštumų – labai daug kas priklauso nuo paties žmogaus, o ne nuo šalies, kurią jis renkasi gyvenimui. Septynerius metus Anglijoje praleidęs Benas pasakoja, kad labiausiai tautinė diskrimincija paaštrėjo dėl „Brexit“. Kai kuriems vietiniams žmonėms tai tapo pretekstu tyčiotis iš užsieniečių ir juos engti. Anksčiau pats galvojęs, kad gyvens ir sieks karjeros užsienyje, dabar Benas atvirkščiai – iš kitų valstybių į Lietuvą bando pritraukti kuo daugiau gerų specialistų. Kiekvieną dieną jis bendrauja su svarstančiais pargrįžti tautiečiais, bando juos įtikinti, kad pas mus geriau, nei kitose šalyse. Už siekį grąžinti lietuvius į tėvynę skelbiame Beną Radzevičių savaitės lietuviu.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Radzevičius Benas, Vizgirda Tadas, Koryzna Gediminas, Malašauskaitė Elena, Eidukaitytė Aistė, Dabužinskaitė Unė, Špučys Dainius
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau