Širdyje lietuvis. „Misija Sibiras“, lietuvybę puoselėjanti Elena, Dubajuje kitiems įsikurti padedantis Dainius bei Lietuvą reklamuojantys Benas ir Tadas

Savaitės lietuvio rubrikoje – iš Nidos kilęs, Jungtinėje Karalystėje gyvenęs ir studijavęs Benas Radzevičius. Turėjęs daug pasiūlymų ir galimybių svetur, jis visko atsisakė, nes visada tikėjo, kad susikurti gerą gyvenimą galima ir Lietuvoje.

Amerikiečių lietuvis jau daugiau nei pusę gyvenimo gyvena Lietuvoje. Tačiau nežiūri tik savęs. Nuolat stengiasi ir dėl tėvynės. Ne tik užsiima savanoriška ir labdaringa veikla, bet ir jau 11-tą kadenciją vadovauja Amerikos verslo rūmams. Už į Lietuvą pritrauktas investicijas jis įvertintas „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“, o prieš kelerius metus prezidentė Dalia Grybauskaitė už filantropinę veiklą jam įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžių.

Daugiau nei dešimt metų Turkijoje, Antalijos regione gyvenanti Elena Malašauskaitė – viena aktyviausių lietuvių bendruomenės narių. Gimtąjį Vilnių be proto mylinti moteris atvirai sako: niekada nebūtų pasirinkusi išvykti, jeigu ne čia sutiktas vyras.

Nuo 2006 m. „Misija Sibiras“ suorganizavo 18 ekspedicijų, kuriose dalyvavo daugiau nei 200 žmonių. Per šį laiką ekspedicijų dalyviai aplankė ir sutvarkė daugiau nei 170 tremtinių bei politinių kalinių kapinių Rusijos Federacijoje, Kazachstane bei Tadžikistane. Tačiau šįmet dedamas taškas. Apie tai, ar projektą verta tęsti, organizatorius susimąstyti paskatino pasaulinė pandemija ir Rusijos nedraugiškumas.

Klaipėdietis Dainius Špučys jau šešerius metus gyvena Jungtiniuose Arabų Emyratuose. „Dubajuje labai daug lemia pažintys“, – apie verslo pradžią pasakoja čia įsikūręs lietuvis. Prieš penkerius metus Dainius rado žmonių, kurie juo patikėjo, ir tada pradėjo sektis. Todėl šiandien jis padeda kitiems.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Radzevičius Benas, Vizgirda Tadas, Koryzna Gediminas, Malašauskaitė Elena, Eidukaitytė Aistė, Dabužinskaitė Unė, Špučys Dainius
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau