Urta Dorotėja lietuvius moko meditacijos: tai proto nuraminimas, klaidingai siejamas su Rytų religijomis

Rubrikoje „Savaitės lietuvis“ šiandien – labai įdomi ir gili asmenybė. Trisdešimtmetė Urta Dorotėja gyvendama Indijoje bei Nepale į save kiek galėdama gėrė rytietišką išmintį. Tolimose Rytų šalyse mergina jautėsi kaip namuose, bet vis tiek nusprendė grįžti į Lietuvą, kad nuolat streso kankinamus, pavargusius lietuvius išmokytų nusiraminti ir tiesiog tapti laimingais.

Dabar Urta Vilniuje moko meditacijos ir nuotoliniu būdu studijuoja Tibeto mediciną. Pati Urta su norėjimu visiems įtikti kovoti pradėjo dar besimokydama mokykloje. Ji jautėsi nepritapusi, nuolat kankino mintis, kad bandydama susidraugauti su bendraklasiais, tik veltui švaisto laiką. Būdama labai jauna, vos aštuoniolikos metų, Urta atrado meditaciją. „Klaidinga meditaciją sieti su Rytų religijomis“, – paaiškina pašnekovė. Meditaciją ji laiko tiesiog proto nuraminimu.

Urtos domėjimasis meditacija prasidėjo nuo vienos išvykos į gamtą. Tada Urta, nepakeldama nuolatinio streso, netgi norėjo mesti mokyklą, ir tyloje praleista savaitė ją privertė persigalvoti. Baimės pilna širdimi Urta leidosi į ilgą kelionę. Patraukė į Indiją ir Nepalą – šalis, kur tikėjosi perprasti rytietišką kultūrą ir pagilinti žinias apie tai, kaip šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje rasti ramybę. Mėnesių mėnesius keliaudama po Indiją ir Nepalą, Urta suprato, ką reiškia būti toli nuo namų.

Nors gyvenimas Indijoje ir Nepale buvo pilnas įspūdžių, merginą vis tiek traukė atgal į Lietuvą – ji pajautė, kad tiesiog nesugebėtų ilgai išbūti taip toli nuo artimųjų. Už siekį nuraminti Lietuvą, skleisti aplink save gerumą, skatinti lietuvius vienas kitą suprasti ir atjausti skelbiame Urtą Dorotėją savaitės lietuve.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Dorotėja Urta, Vincė Laima, Tiškienė Ligita, Stankuvienė Jūratė, Šaraitė Marija, Belikova Kristina, Čiuplys Ramūnas
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau