Pasaulio lietuvių balsas

2020.09.14 19:22

Airijoje užaugęs lietuvis ragina balsuoti: ši galimybė – mano brandos simbolis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.09.14 19:22

Kai iki Seimo rinkimų lieka vis mažiau laiko, dažniau kalbama ir apie pasaulio lietuvių balsą. LRT TELEVIZIJOS studijoje besisvečiavusi Italijoje gyvenanti žurnalistė ir LRT bendradarbė Daiva Lapėnaitė pasakojo, kad tai itin svarbus laikotarpis visiems emigrantams ir pasaulio lietuviams, nes yra suteiktas šansas turėti savo atstovą Seime.

Tačiau kai iki rinkimų lieka beveik mėnuo, trūksta daugiau nei pusės visų balsų, kad šia galimybe būtų įmanoma pasinaudoti.

„Tai unikali galimybė užsienyje gyvenantiems lietuviams turėti savo Seimo narį. Tačiau nors ši galimybė apskritai gimė dėl didelio aktyvumo, dėl mažo aktyvumo ji gali išnykti.

Šiuo metu viskas priklauso nuo pasaulio lietuvių. Kol kas užsiregistravo apie 18 tūkst. žmonių. Tačiau tam, kad ši apygarda neišnyktų, reikia bent 35 tūkst. balsų“, – pasakojo Italijos lietuvė.

Kartu su laidos vedėju Ignu Krupavičiumi ji svarstė, kad tokį žmonių pasyvumą galėjo lemti ir nusivylimas. Tačiau ji taip pat pabrėžė, kad pasaulio lietuvių atstovas padėtų spręsti ne tik svetur gyvenančių tautiečių, tačiau ir visos šalies klausimus.

Bene visą savo gyvenimą Airijoje gyvenantis septyniolikmetis Mykolas Simonaitis sako, kad jis šiemet ketina balsuoti, nes jam rinkimai yra tarsi brandos ženklas. Būtent spalio 11-ąją vaikinui ir sueis 18 metų.

„Jaučiuosi, kad nebesu vaikas. Rinkimai yra vienas iš mano brandos simbolių ir suprantu, kad su tuo ateina atsakomybė, ją prisiimu su pasididžiavimu.

Man tai (balsuoti Lietuvoje – LRT.lt) yra svarbu, nes gyvenu namuose su mama ir tėčiu ir namuose mes kalbame lietuviškai. Mano pusė gyvenimo yra lietuviškas ir nepamirštu to“, – laidoje pasakojo Airijos lietuvis.

Jis yra ir aktyvus lietuviškų stovyklų dalyvis, o kitąmet ketina pats tapti tokios stovyklos vadovu. M. Simonaitis sako, kad svarbu priminti pasaulio lietuvių jaunimui nepamiršti savo šaknų, didžiuotis savo lietuvybe.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Airijoje gyvenantis jaunuolis: dalyvausiu rinkimuose, nes man tai – brandos ženklas