Ūkininkams reiškiant nepasitenkinimą Seime svarstomais mokesčių pakeitimais, parlamentas ketvirtadienį pritarė, kad jiems būtų taikomi mažesni gyventojų pajamų mokesčiai.
Seime svarstant paskutines Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas parlamentarai pritarė grupės Kaimo reikalų komiteto narių inicijuotiems pakeitimams: už balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 16, o susilaikė 35. Galutinis balsavimas dėl įstatymo vyks vėliau.
Ūkininkams būtų taikomi du – 15 proc. ir 20 proc. GPM tarifai, kaip jie ir reikalauja.
15 proc. būtų apmokestintos pajamos iki 60 vidutinių darbo užmokesčių (apie 84 tūkst. eurų), o virš jų – 20 proc.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektas, dėl kurio Seimas apsispręs ketvirtadienį, numato šalia dabartinių 20 ir 32 proc. GPM tarifų įvesti 25 proc. laiptelį.
Šį balsavimą Seime stebėjo dalis iš maždaug 100 ūkininkų, prie parlamento protestuojančių prieš baigiamą svarstyti mokesčių reformą. Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui paskelbus balsavimo rezultatus, jie paplojo.
Mažesnius GPM tarifus ūkininkams mažiausiai parėmė socialdemokratai: keturi balsavo už,
15 prieš, o 30 susilaikė. 11 konservatorių buvo už, o 17 susilaikė. Kitų valdančiųjų ir opozicijos frakcijų atstovai balsavo už mažesnius tarifus ūkininkams.

Socialdemokratai premjeras Gintautas Paluckas ir Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Algirdas Sysas balsavo prieš, Saulius Skvernelis – už. Vienintelis iš demokratų pataisos nepalaikė Tomas Tomilinas.
Antrą per pastarąją savaitę piketą rengia Lietuvos grūdų augintojų asociacija kartu su Žemės ūkio taryba ir Ūkininkų sąjunga.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Audrius Vanagas trečiadienį BNS sakė, kad antrasis protestas nebus toks masinis, kaip praėjusią savaitę, o jis organizuojamas būtent ketvirtadienį, nes Seime numatomas Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų priėmimas.

Anot A. Vanago, akcijoje ketina dalyvauti apie 200 dalyvių, iš jų apie 100 stebės plenarinį posėdį, be to, į sostinės centrą suvažiuos 32 seni traktoriai.
Premjeras Gintautas Paluckas trečiadienį sakė, kad dėl daugelio žemdirbių reikalavimų būtų galima rasti kompromisų.
Tuo metu Remigijus Žemaitaitis stambesniesiems ūkininkams siūlo steigti uždarąsias akcines bendroves ir taip susimažinti mokesčius.
Vilniaus miesto savivaldybė Grūdų augintojų asociacijai leido trečiadienį ir ketvirtadienį rengti protestą Nepriklausomybės aikštėje – jame galės dalyvauti iki 500 dalyvių ir iki 300 ūkio technikos vienetų.

Žemdirbių atstovai siūlo uždirbantiems nuo 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) GPM didinti iki 20 proc., o ne iki 32 proc., kaip siūlo Vyriausybė ir svarsto Seimas. Tuo metu pajamoms iki 60 VDU siūloma taikyti 15 proc. tarifą.
Dalis mokesčių reformos jau priimta praėjusią savaitę – parlamentas nutarė padidinti pelno mokestį, įvesti ne gyvybės draudimo sutarčių ir saldžiųjų gėrimų mokesčius, panaikinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui ir padidinti lengvatinį PVM tarifą nuo 9 proc. iki 12 proc.









