Verslas

2019.02.19 13:11

„Huawei“ įkūrėjas: pasaulis negali gyventi be mūsų

ELTA 2019.02.19 13:11

Kinijos telekomunikacijų milžino „Huawei“ įkūrėjas Ren Zhengfei'us pasmerkė Jungtinių Valstijų pastangas įtraukti bendrovę į juodąjį sąrašą ir pareiškė, kad pasaulis tikrai negali gyventi be „Huawei“ ir jo „labiau išvystytų“ technologijų. 

„Jungtinės Valstijos tikrai negali mūsų sunaikinti, o pasaulis negali palikti mūsų, nes mes labiau pažengę“, - interviu BBC sakė Ren Zhengfei'us. 

74 metų amžiaus „Huawei“ įkūrėjas taip pat smerkė „politiškai motyvuotą“ jo dukros, „Huawei“ finansų direktorės Meng Wanzhou, sulaikymą Kanadoje gruodį. Meng Wanzhou yra kaltinama pažeidusi JAV sankcijas Iranui, o teismo posėdis dėl jos ekstradicijos į Jungtines Valstijas vyks kovą. 

„Prieštaraujame tam, bet, jei tai jau vyksta, leisime teismams nuspręsti“, - apie dukros sulaikymą kalbėjo „Huawei“ įkūrėjas. 

Įprastai nebendraujantis su žiniasklaida, Ren Zhengfei'us pastaraisiais mėnesiais buvo priverstas skirti tam laiko, kai jo įkurta bendrovė susidūrė su vis augančiu spaudimu dėl galimo šnipinėjimo ir JAV vedamos kampanijos, kuria siekiama įtikinti kitas šalis uždrausti „Huawei“ technologijas. Be Jungtinių Valstijų, Australija, Naujoji Zelandija ir Čekija jau yra visiškai ar dalinai uždraudusios „Huawei“ technologijas.

JAV prokurorai taip pat kaltino „Huawei“ vagiant komercines paslaptis ir pareiškė, esą bendrovė darbuotojams skyrė atlygį už konkurentų technologijų vogimą. 

Ren Zhengfei'us tokius kaltinimus vadino nepagrįstais. 

„Jei („Huawei“) šviesos Vakaruose bus išjungtos, Rytai vis tiek švytės. Amerika neatstovauja viso pasaulio“, – sakė jis. 

„Net jei amerikiečiai įtikins daugiau šalių kurį laiką mūsų nenaudoti, visada galime susimažinti apimtis“, - pridūrė „Huawei“ įkūrėjas. 

Nepaisant aršios JAV kampanijos prieš „Huawei“, atsiranda ženklų, kad bandymai atmesti „Huawei“ technologijas gali žlugti. 

Jungtinės Karalystės (JK) Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NCSC) mato būdų suvaldyti grėsmes, kylančias naudojant „Huawei“ įrangą 5G mobiliojo ryšio tinkluose, „Financial Times“ sakė du informuoti šaltiniai.

„Kitos šalys gali sakyti, kad, jei britai yra tikri dėl grėsmių nacionaliniam saugumui suvaldymo, jie gali dėl saugumo įtikinti ir visuomenę, ir Jungtinių Valstijų administraciją. Institucijos gali įtikinti kitus, kad, leisdamos ryšio operatoriams naudoti „Huawei“ įrangą, veikia apdairiai“, – sakė vienas iš „Financial Times“ šaltinių. 

Naujoji Zelandija taip pat svarsto bandyti suvaldyti „Huawei“ technologijų 5G mobiliojo ryšio tinkluose keliamą grėsmę saugumui, o ne visai uždrausti bendrovės technologijas.

Ministrė pirmininkė Jacinda Ardern patikino, kad Naujosios Zelandijas saugumo biuras aptaria nerimą dėl saugumo su „Spark“, didžiausiu šalyje ryšio operatoriumi, kuriam pernai buvo uždrausta naudoti „Huawei“ įrangą.

J. Ardern taip pat pridūrė, kad „Huawei“ niekada nebuvo visiškai pašalinta iš 5G mobiliojo ryšio diegimo Naujojoje Zelandijoje.