Naujienų srautas

Verslas2018.09.21 13:05

Britų kovos su nusikalstamumu agentūra pradėjo tyrimą dėl „Danske Bank“

ELTA 2018.09.21 13:05

Britų Nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra (NCA) pradėjo Jungtinėje Karalystėje veikiančių bendrovių, susijusių su pinigų plovimo skandalu didžiausiame Danijos banke „Danske Bank“, veiklą, penktadienį skelbiama agentūros pranešime.

„NCA turi žinių, kad šioje byloje buvo naudotasi Jungtinėje Karalystėje registruotomis bendrovėmis“, – kalbėjo agentūros atstovė spaudai.

Tyrimas pradėtas remiantis kovos su pinigų plovimu politika, kurią vykdo Jungtinės Karalystės valdžia.

Šiuo metu tyrimą dėl „Danske Bank“ veiklos jau atlieka Danijos bei Estijos valdžia, tikrinimus pradėjo ir JAV teisingumo departamentas, iždo departamentas ir JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC). 

Kaip rodo Danijos dienraščio „Berlingske“ atlikto žurnalistinio tyrimo medžiaga, per Danijos banko Estijos padalinį 2007–2015 metais buvo neteisėtai pervestos stambios pinigų sumos iš Rusijos ir NVS šalių. Bendra tokių lėšų suma gali siekti mažiausiai 8 mlrd. JAV dolerių. Kilus skandalui, šią savaitę atsistatydino „Danske Bank“ vadovas Thomas Borgenas. Finansinei institucijai gresia milijoninės baudos.

„Danske bank“ buvo įkurtas 1871 metais Kopenhagoje. Jis yra didžiausias Danijos bankas ir svarbus bankų sektoriaus dalyvis Šiaurės Europoje, turintis nemažai padalinių regiono šalyse ir per 5 mln. klientų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi