Naujienų srautas

Verslas2018.07.30 15:23

„Brexit“ paskatino Didžiosios Britanijos elektroninių pinigų įstaigą ateiti į Lietuvą

LRT.lt 2018.07.30 15:23

Artėjant Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos terminui ir aiškėjant, kad šios šalies „fintech“ įmonės negalės teikti paslaugų visoje ES, dalis naujų įmonių savo veiklai renkasi Lietuvą. Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją britų kapitalo elektroninių pinigų įstaigai „Pyrros Lithuania“, valdomai Didžiosios Britanijos įmonė „Perniciem Limited“, kuri tikisi ne tik plėsti paslaugų spektrą esamiems klientams, sukurti naują skaitmeninių finansinių paslaugų platformą, rašoma pranešime spaudai.

Naujoji elektroninių pinigų įstaiga ketina pasitelkusi naujausias technologijas taikyti šiuolaikiškus finansinius sprendimus, pritaikytus konkretiems kliento poreikiams. Įmonė koncentruosis į išankstinio mokėjimo kortelių, SEPA, SWIFT, spartesnių mokėjimų ir užsienio valiutų rinką. UAB „Pyrros Lietuva“ per savo portalą planuoja klientams išduoti fizines/virtualias ir skaitmenines mokėjimo korteles.

Įmonė iš pradžių Lietuvoje įdarbins 2–3 asmenis Lietuvoje, tačiau tikina, kad šis skaičius neabejotinai augs. „Verslas bus plečiamas, nes Vilnius tampa mūsų operacijų centru visoje Europoje“, – teigia John Williams, UAB „Pyrros Lithuania“ direktorius.

Nors įmonės steigėjai jau turi sukaupę nemažą patirtį įvairių mokėjimų ir finansinių technologijų sprendimų vystymo srityje, tačiau minėtas paslaugas iki šiol galėjo savo klientams siūlyti tik naudojantis tarpininkų paslaugomis, todėl licencija suteiks galimybę, naudojantis „CENTROlink“ sistema, tiesiogiai teikti mokėjimo, lėšų įskaitymo, mokėjimų kortelių išdavimo paslaugas savo klientams, išvengiant bankų ir kitų trečiųjų šalių tarpininkavimo. Siūlydama šias paslaugas tiesiogiai, steigėjai taip pat tikisi per įmonę Lietuvoje sumažinti teikiamų paslaugų kainas klientams.

Anot advokatų kontoros „ECOVIS ProventusLaw“, talkinusios „Pyrros Lithuania“ gaunant elektroninių pinigų licenciją, advokatės Ingos Karulaitytės, „Pyrros Lithuania“ atėjimas rodo, kad Lietuva „Brexit“ kontekste sėkmingai konkuruoja su kitomis valstybėmis, pretenduojančiomis į „fintech“ centro Europoje statusą. „Brexit“ yra didžiulė galimybė Lietuvai, o tokios progos atsiranda tik kartą per kelis šimtmečius. Džiugu, kad „Pyrros Lithuania“ akcininkai pastebėjo Lietuvos privalumus ir jais pasinaudojo, o žinia apie Lietuvą, kaip patrauklią finansinėms inovacijoms šalį, sklinda vis plačiau. Lietuvą savo namais noriai renkasi rimti šios rinkos žaidėjai“, – teigia I. Karulaitytė.

Per 2017 m. Lietuvoje „fintech“ įmonėms buvo suteiktos 32 licencijos – beveik dvigubai daugiau nei 2016 m. Naujoji elektroninių pinigų įstaiga ketina plėtoti elektroninės komercijos platformą bei teikti verslas-vartotojui, verslas-verslui tipo mokėjimus ES viduje, bei mokėjimo paslaugas tarp ES šalių ir Kinijos. Planuojama pirmaisiais veiklos metais ofise Lietuvoje įdarbinti 20 darbuotojų, o per trejus metus šis skaičius turėtų išaugti iki 80. „Pirmiausia ketinate klientams pasiūlyti ne tik atsiskaitomąsias sąskaitas, bet ir leisti elektroninius pinigus bei išpirkti juos iš klientų, atlikti mokėjimus, susijusius su išleistais elektroniniais pinigais pagal klientų pateiktus mokėjimo nurodymus. Kai kuriems klientams siūlysime ir mokėjimo korteles“, – teigia įmonės atstovė Joyce Yang.

Lietuva „fintech“ įmonėms iš viso pasaulio yra patraukli dėl savo lanksčios ir draugiškos teisinės aplinkos, gerai išplėtotos informacinių ir komunikacijų technologijų infrastruktūros ir sparčių licencijavimo procedūrų. Pavyzdžiui, užregistruoti įmonei prireiks trijų dienų, tuo tarpu elektroninių pinigų įstaigos ar mokėjimo įstaigos licencijos gali būti išduotos per 3 mėnesius, jeigu dokumentai yra pateikti be trūkumų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi