Verslas

2018.06.27 22:06

Lietuvos žaliosios obligacijos įvertintos aukščiausiu balu

LRT.lt 2018.06.27 22:06

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody`s Investors Service“ aukščiausiu balu (GB1 Excellent) įvertino Lietuvos Vyriausybės balandžio pabaigoje išleistą žaliųjų obligacijų emisiją.

„Esame tarp pirmaujančių šalių, išleidusių žaliąsias obligacijas – trečia šalis Europoje ir septinta šalis pasaulyje. Įgyvendinome procesą, apie kurį kalba visas pasaulis ir kurį aukščiausiais balais vertina pasaulinio lygio ekspertai. Tai yra nepaprastas įvertinimas Lietuvai ir kryptis, kuria turime judėti toliau“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Tai pirmoji Baltijos šalyse Vyriausybės vertybinių popierių emisija, kurios pritrauktos lėšos naudojamos žaliesiems projektams įgyvendinti – daugiabučiams namams modernizuoti ir jų energiniam efektyvumui didinti.

Finansų ministerijos pranešime teigiama, kad GB1 Excellent vertinimas reiškia, jog žaliųjų obligacijų leidėjas laikosi aukščiausių standartų iš žaliųjų obligacijų gautas lėšas valdydamas, administruodamas ir skirdamas aplinkosaugos projektams bei teikdamas būtinas ataskaitas, o perspektyvos pasiekti iškeltus aplinkosaugos tikslus yra puikios.