Naujienų srautas

Verslas2018.04.07 20:09

Savivaldybės stengsis mažinti emigraciją

Savivaldybės įvairiais būdais stengiasi susigrąžinti emigrantus: dalyvaudamos „Globalios Lietuvos“ programoje, kurdamos interneto svetaines. Utenos savivaldybė sukūrė programą, skirtą ne tik išvykusiems, bet ir ketinantiems išvykti, ragindama likti Utenoje.

Prieš penkerius metus iš Airijos grįžusi verslininkų šeima teigia, kad ir užsienyje, ir Lietuvoje norint, ko nors pasiekti, reikia daug dirbti. Jie sako, kad jokie įkalbinėjimai grįžti gimtinėn nepadės, jei pats žmogus nebus apsisprendęs.

„Kada tu galvoji, vis rytoj, rytoj, o laikas greitai bėga, jeigu turi idėją, verslo idėją, kuri dabar galbūt geniali, bet po dviejų metų nebebus,  jeigu esi nusiteikęs dirbti – turi veikti tučtuojau“, – sako verslininkė Vaida Kazlauskaitė.

Savivaldybės, paragintos parvilioti namo emigrantus, kuria interneto svetaines ir programas. Utenos savivaldybė į vieną sistemą jungia informaciją apie laisvas darbo vietas, socialines garantijas, lengvatas verslui ir būstui įsigyti. Užpernai iš Utenos emigravo per 600 gyventojų, sugrįžo tik 105.

Pernai Lietuvą paliko apie penkiasdešimt tūkstančių žmonių – tik keliais tūkstančiais mažiau, nei gyvena Marijampolėje. O Statistikos departamento duomenimis, sugrįžo per 10 tūkst. emigravusių lietuvių.

Plačiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi