Verslas

2018.02.01 22:55

Įmonės turės sumokėti taršos mokestį

Aplinkos ministras skelbia apie pradedamą pertvarką – vietoje aštuonių regiono aplinkos apsaugos departamentų numatoma įkurti vieną. Tai esą leistų verslui ateityje apsisaugoti nuo nesąžiningų atliekų tvarkytojų. Kol kas ministerija ir verslas neranda sutarimo vadinamajame „Metrail“ skandale. 

Beveik dviem tūkstančiams įmonių, kurios mokėjo šiam metalo laužo supirkėjui už pakuočių tvarkymą ir gavo dokumentus, kad darbas atliktas, gresia susimokėti bent 15 milijonų eurų, nes pakuotės nebuvo nei surinktos, nei tinkamai sutvarkytos.

Verslininkai tai vadina valstybės reketu ir siekia antrą kartą už tą patį nemokėti. Nepavykus susitarti su ministerija, verslas grasina kreiptis į teismą. Ministras sako: šią akimirką prievolė dėl mokesčio sumokėjimo – nediskutuotina.

„Teismas yra tas neutralus tarpininkas, kuris gali vertinti objektyviai konfliktą. Matosi kai kurios ydos – apie jas kalbamės su gamintojais ir importuotojais, bet nė viena mūsų institucija nei pats ministras neturi tokios teisės ir galių taikyti kažkokias išimtis ar ieškoti taikos sutarties“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.