Naujienų srautas

Verslas2018.01.08 19:38

Kokios elektromobilių perspektyvos Lietuvoje?

Elektromobiliai Lietuvoje pamažu populiarėja, tačiau pastebima, kad augimas nėra didelis. Tokių automobilių kaina didesnė nei įprastų, bet, anot specialistų, nežymią paklausą lemia kol kas nepakankamai išvystyta infrastruktūra ir ribotos lengvatos. 

Šių metų sausio 1 d. paskelbtais „Regitros“ duomenimis, Lietuvoje buvo registruotas 631 elektra varomas automobilis. LRT RADIJO laidos „PIN kodas“ vedėja  Jurgita Čeponytė pažymi, kad toks skaičius tikrai kuklus, palyginus su didesnėmis šalimis mūsų regione (pavyzdžiui, Norvegija 50 tūkst. skaičių pasiekė 2015 metais).

Anot J. Čeponytės, Susisiekimo ministerija kol kas neplanuoja jokių naujų lengvatų (šiuo metu elektromobiliai gali važiuoti A juosta ir nemokamai naudotis stovėjimo aikštelėmis), tačiau žadami pokyčiai didinant įkrovimo stotelių skaičių, kuris dabar yra itin mažas.

„Susisiekimo ministerija sako, kad iki 2022 metų magistralėse turėtų atsirasti papildomos 28 greito įkrovimo stotelės. Tose vietose, kur gyvena ne mažiau kaip 25 tūkstančiai gyventojų, turėtų atsirasti ne mažiau kaip 100 greito įkrovimo stotelių“, – vardija žurnalistė.

Šiuo metu daugiausia elektromobilių įkrovimo vietų yra Vilniuje ir Kaune – po 7, Klaipėda turi 4, Panevėžys – 3, kitur skaičiai mažesni.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi