Verslas

2017.11.24 18:15

Ką Lietuvoje sau gali leisti vidurinės klasės atstovas?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.24 18:15

Premjeras Saulius Skvernelis neseniai apibrėžė, kas yra vidurinė klasė Lietuvoje. Pasak jo, vidurinei klasei priklauso žmonės, „į rankas“ gaunantys nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio eurų atlyginimą. Ar universitetų profesoriai Lietuvoje yra vidurinė klasė?

„Vidurinės klasės apibrėžimas yra truputį „išplaukęs“ ir nėra standartizuotas. Jeigu pagal išsilavinimą, tai vienareikšmiškai – profesorius yra elitas, vidurinė klasė“, – pasakoja „Swedbanko“ vyr. ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis. 

Pasak ekonomisto, pagal vadovėlinį vidurinės klasės apibrėžimą, šios klasės atstovai turi galimybę ne tik be jokių rūpesčių nusipirkti visas pirmo būtinumo prekes ir paslaugas, bet ir  atostogauti užsienyje, turėti nuosavą automobilį, nuosavą būstą ir bent jau dešimtadalį savo pajamų skirti santaupoms. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriai vidutiniškai uždirba daugiau nei 1,5 tūkst. eurų, Aleksandro Stulginskio, Mykolo Romerio ir Šiaulių universitetų profesorių atlygis nesiekia tūkstančio eurų, o visų kitų universitetų profesorių atlygis patenka į vidurinės klasės rėmus. 

Plačiau apie tai – pokalbio įraše.