Verslas

2021.01.27 14:15

Šimonytė apie galimą grožio salonų atidarymą jau nuo vasario 8 dienos: tokių sprendimų nėra

atnaujinta 14.20
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.01.27 14:15

Komentuodama antradienį paskelbtus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymus, kad slidinėjimo centrai veiklą galėtų pradėti jau nuo pirmadienio, o grožio salonai duris galėtų atverti vasario 8 d., ministrė pirmininkė patikino – tokių sprendimų kol kas nėra.

„Kol kas tokių sprendimų priimta nėra ir jokių konkrečių datų nėra pasiūlyta. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymai yra, turbūt, parengti, atsižvelgiant į ministerijos mandatą. Žinoma, gana atsakingai vertinant situaciją ir sudėliojant tam tikrus etapus. Dėl slidinėjimo centrų diskusija vyksta ir, manau, ji vyks kelias artimiausias dienas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, bandoma rasti sprendimą, kuris tenkintų tiek slidinėjimo centrus, tiek neskatintų gyventojų vykti į kitas savivaldybes.

Šimonytė apie iki kovo pratęstą karantiną: Vyriausybė neturi pagrindo keisti režimo

„Yra keletas niuansų dėl sąlygų, kurios galbūt ši veikla lauke ir galėtų veiktų, tačiau problemų, kurių nenorėtume sukelti, tai nenorėtume sukelti lūkesčių, kad tai yra paskata žmonėms judėti Lietuvoje iš vienos savivaldybės į kitą. Ar mums pavyks rasti režimą, kuris tenkintų ir pačius slidinėjimo centrus, t. y. jie matytų prasmę atsidaryti, ir [atitiktų] epidemiologinę situaciją, tam dar reikia kelių dienų diskusijų“, – sakė I. Šimonytė.

Paklausta apie galimus švelninimus kavinėms ir barams, nes pastaruoju metu jų atstovai kreipėsi dėl patiriamų sunkumų, I. Šimonytė teigė situacijos komentuoti negalinti, nes maitinimo įstaigų atstovų kreipimųsi nėra gavusi.

Ribojimus švelninti siūlė ir nedidelėms parduotuvėms

LRT.lt primena, kad antradienį Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė siūlymą, jog jau vasario 1 d. galėtų atidaryti slidinėjimo centrus, o vasario 8 d. galėtų būti atnaujinta grožio paslaugų veikla, duris galėtų atverti mažesnės parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko.

Vis dėlto verslams būtų taikomi ir papildomi reikalavimai. Pavyzdžiui, slidinėjimo centrai negalėtų nuomoti įrangos, klientams būtų taikoma išankstinė registracija, privalėtų būti reguliuojami klientų srautai ir kt.

Mažesnės parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko, vienu metu galėtų aptarnauti vieną klientą, nepriklausomai nuo parduotuvės ploto. Jeigu su tokiomis sąlygomis sutiktų didesnės parduotuvės, jos taip pat galėtų atnaujinti veiklą.

Vieno kliento apribojimas būtų taikomas ir grožio salonams. Taip pat būtų taikomas 10 kv. m vienam klientui reikalavimas, o tarp klientų būtų privaloma daryti 15 minučių pertraukas.

Kalbėdamas apie karantino ribojimų mažinimą grožio paslaugų teikėjams, ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ atkreipė dėmesį, kad dabar dalis grožio specialistų persikėlė į šešėlį ir paslaugas teikia nelegaliai.

„Matome ir socialiniuose tinkluose daugybę pasiūlymų, skelbimų, paieškų, kas gali suteikti vieną ar kitą paslaugą. Tai apie kokį saugumo reikalavimų užtikrinimą galime kalbėti, jeigu tai yra juodojoje rinkoje?“ – sakė V. Jurgutis.

LRT.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pateikė kiek kitokį karantino švelninimo planą – jame karantiną švelninti ketinama atsižvelgiant į COVID-19 susirgimų skaičių.

Sveikatos apsaugos ministerija laikosi kitokios pozicijos

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovė spaudai Aistė Šaukšta LRT.lt antradienį teigė, kad ministro pozicija dėl galimų ribojimų verslui švelninimo skiriasi ir remiasi ekspertų pateiktomis rekomendacijomis.

Pavyzdžiui, A. Dulkys pirmadienį teigė, kad parduotuvėms su atskiru įėjimu būtų galima dirbti tada, kai vidutinis susirgimų COVID-19 skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 2 savaites, bus mažesnis nei 200, o paslaugų sektoriui – kai atvejų skaičius bus mažesnis nei 150. Šiuo metu šis rodiklis siekia 527 atvejus.

A. Šaukšta taip pat pažymėjo, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymai bus aptarti tik pirmadienį, kada vyks Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis (VESK).

Populiariausi