Naujienų srautas

Verslas2020.03.26 13:35

Vasiliauskas apie galimą kainų reguliavimą: tai yra viešųjų ryšių kampanija

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.26 13:35

Trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimą, kad esant reikalui, ekstremaliosios situacijos metu valstybė galės reguliuoti kainas. Tačiau tokį sprendimą Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas vertina kaip perteklinį, kadangi infliacijos lygis 2020 m. turėtų būti nedidelis. 

V. Vasiliauskas pažymi, kad išsipildžius baziniam Lietuvos banko ekonominės prognozės scenarijui (BVP nuosmukis 2020 m. siektų 11,4 proc.), infliacijos augimo nebūtų.

Vertindamas atskirų prekių kainų augimą V. Vasiliauskas teigia, kad tai yra natūralus procesas, o bandymas reguliuoti kainas tėra viešųjų ryšių kampanija.

„Iniciatyvos dėl priverstinio kainų reguliavimo, mano galva, jos yra niekur nevedančios iniciatyvos. Tai yra tiesiog viešųjų ryšių kampanijos ir nieko daugiau“, – teigia V. Vasiliauskas.

Jis pažymi, kad kainas lemia pasiūla ir paklausa, todėl jei atskiros kainos tam tikrų produktų pasikeičia, tai lemia daugelis veiksnių, o ne tik prekybininkų piktnaudžiavimas, kaip teigiama viešumoje.

„Aš asmeniškai to piktnaudžiavimo nematau. Kaip tik mano galva dabar visi išsijuosę bando prisitaikyti prie karantino sąlygų, o tai visų pirma daro prekybininkai. (...) Galbūt tai politiškai yra patrauklus instrumentas, tačiau tame aš nematau jokios ekonominės prasmės. Taip pat suprantu, kad vykdomoji valdžia tai laiko kaip pačią paskutinę priemonę“, – tikina V. Vasiliauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi