Verslas

2020.03.17 16:49

Seimas įsiklausė verslo: subsidijos algoms labiausiai kenčiantiems verslams sieks 90 proc. algos

dirbantiems savarankiškai mokės 257 eurus per mėnesį; atnaujinta 17.35
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.03.17 16:49

Seimas antradienį skubos tvarka galutinai nusprendė padidinti valstybės mokamą dalį, kuria bus padengtos darbuotojo darbo užmokesčio sąnaudos Vyriausybės patvirtintoms verslo šakoms laikinai stabdant veiklą paskelbus ekstremalią situaciją ar karantiną.

Tokį siūlymą pateikė opozicijos nariai Monika Navickienė ir Mykolas Majauskas. Remiantis jų siūlymu, tiems verslo sektoriams, kurių veikla dėl karantino yra nutraukiama arba labai stipriai apribojama, būtų padidinta darbuotojų išmoka dėl prastovų santykiu 90/10.

Tai reiškia, kad paskelbus prastovą, 90 proc. atlyginimo dalies, bet ne daugiau 1 minimalaus mėnesio darbo užmokesčio (607 eurai popieriuje) mokėtų valstybė, o 10 proc. – darbdavys.

Darbdaviai, kuriems buvo mokama subsidija darbo užmokesčiui, darbo vietas užimantiems asmenims, kurių darbo vietoms išlaikyti buvo mokėta subsidija darbo užmokesčiui, turi išlaikyti ne trumpiau kaip 3 mėnesius nuo subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo pabaigos.

Apie šį pasiūlymą kiek anksčiau antradienį pasisakė ir socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Po Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdžio Seime jis atkreipė dėmesį, kad likusiems darbdaviams galiotų ankstesnis pasiūlymas.

„Tuo metu pirminis siūlymas 60/40 galiotų visiems likusiems verslo sektoriams Lietuvoje“, – teigė L. Kukuraitis.

Pirminis Vyriausybės siūlymas buvo valstybės lėšomis solidariai iki trijų mėnesių prisidėti prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga, o valstybės lėšų dalis 60 proc., bet ne daugiau kaip MMA.

Labiausiai nuo ekstremalios situacijos ir karantino nukentėjusių sričių sąrašą pavesta sudaryti Vyriausybei.

Taip pat Seimas balsavo už, kad dirbantiems savarankiškai galėtų būti skiriamos 257 eurus siekiančios išmokos.

Tie, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, gali tikėtis iki 3 mėnesių gauti 257 eurų siekiančią paramą per mėnesį, kai dėl karantino negali vykdyti savo veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.