Verslas

2019.09.23 07:45

Žlugo daugiau nei 100 metų veikusi britų kelionių agentūra „Thomas Cook“

Johnsonas žada pagalbą; atnaujinta 9.55
ELTA2019.09.23 07:45

Jungtinės Karalystės (JK) kelionių agentūra „Thomas Cook“ pirmadienį paskelbė bankrotą, nepavykus pasiekti paskutinės minutės susitarimo su investuotojais.

JK Vyriausybė dabar turės parskraidinti namo 150 tūkst. atostogaujančių britų, kuriems keliones į šiltuosius kraštus suorganizavo „Thomas Cook“.

1841 m. įkurtas kelionių organizatorius karštligiškai ieškojo privačių investuotojų, kurie galėtų skirti 200 mln. svarų sterlingų, išgelbėsiančių bendrovę nuo likvidacijos.

„Nepaisant pastangų, šios diskusijos neatnešė susitarimo tarp bendrovės akcininkų ir naujų investuotojų. Taigi, bendrovės valdyba padarė išvadą, kad nėra kitos galimybės, kaip tik imtis veiksmų likvidacijai pradėti“, – teigiama „Thomas Cook“ pranešime.

Savo ruožtu Vyriausybė tvirtino jau išsinuomavusi lėktuvus, kurie namo parskraidins apie 150 tūkst. į atostogas išskridusių „Thomas Cook“ klientų. Didžiulė operacija prasidės jau pirmadienį.

„Po „Thomas Cook“ žlugimo ir visų bendrovės skrydžių atšaukimo, susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas paskelbė, kad Vyriausybė ir JK civilinės aviacijos tarnyba išsinuomavo dešimtis lėktuvų, kuriais nemokamai parskraidins klientus namo“, – sakoma kitame pranešime, kuriame šis planas vadinamas didžiausia britų sugrąžinimo operacija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

„Visi keleiviai, šiuo metu skrendantys su „Thomas Cook“, kurių grįžimo į JK skrydžiai yra numatyti per artimiausias 2 savaites, bus sugrąžinti namo kiek įmanoma arčiau jų numatytos grįžimo datos“, – teigiama pranešime.

„Thomas Cook“ generalinis direktorius Peteris Fankhauseris įvykį pavadino „didžiai liūdna diena“.

„Aš ir kiti valdybos nariai dėl to, kad mums nepavyko, labai apgailestaujame. Tai yra didžiai liūdna diena bendrovei, kuri buvo pirmoji, pasiūliusi visą kelionės paketą, ir leidusi milijonams žmonių visame pasaulyje keliauti“, – teigė P. Fankhauseris.

„Thomas Cook“ žlugimas taip pat paliko be darbo 22 tūkst. bendrovės darbuotojų visame pasaulyje.

Johnsonas žada padėti dėl „Thomas Cook“ žlugimo įstrigusiems poilsiautojams

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pažadėjo padėti poilsiautojams, kurie įstrigo užsienyje dėl kelionių agentūros „Thomas Cook“ bankroto.

„Darysime viską, kad sugrąžintume juos namo. Vienaip ar kitaip, valstybė turės įsikišti, kad padėtų įstrguisiems poilsiautojams“, – skrisdamas į Niujorke vyksiančią Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, sakė B. Johnsonas.

JK civilinės aviacijos tarnybos duomenimis, šiuo metu užsienyje yra įstrigę 150 tūkst. „Thomas Cook“ klientų, juos Vyriausybė ir turės parskraidinti namo.

B. Johnsonas tikino palaikantis poilsiautojus. „Situacija yra labai sudėtinga, žinoma, mes palaikome „Thomas Cook“ klientus, poilsiautojus, kuriems dabar gali kilti sunkumų sugrįžtant namo“, – tvirtino JK premjeras.

Jis taip pat užsiminė, kad būtina rasti būdų, kurie leistų kelionių agentūroms išvengti bankroto. „Thomas Cook“ nėra vienintelė pastaruoju metu žlugusi britų kelionių agentūra. 2017 m. bankrotą paskelbė ir „Monarch“.

„Reikia įvertinti, kad šių bendrovių direktoriai yra pakankamai skatinami sutvarkyti tokius reikalus“, – sakė B. Johnsonas.

Jis taip pat bandė atremti kritiką dėl to, kad valstybė atsisakė gelbėti „Thomas Cook“.

„Tiesa, kad Vyriausybei buvo pateiktas prašymas skirti apie 150 mln. svarų sterlingų. Akivaizdu, kad tai yra daug mokesčių mokėtojų pinigų, tai sukeltų moralinį pavojų tuo atveju, jei ateityje tokioms bendrovėms ir vėl iškiltų panašūs komerciniai sunkumai“, – tvirtino B. Johnsonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt