Naujienų srautas

Veidai2019.04.07 10:45

Justinas Jarutis po antros ilgos kelionės trise: baimių turime, bet noras keliauti nugali

Justinas Jarutis apie kelionę į Šri Lanką, naują vaizdo klipą ir tėvystę

Dainininkas, roko grupės „Freaks on Floor“ lyderis Justinas Jarutis neseniai grįžo iš Šri Lankos, kur beveik du mėnesius viešėjo su šeima. Jis prisipažino, kad būdamas vienišas keliavo netgi mažiau nei dabar. „Tie, kurie sako, kad su mažu vaiku yra sunku keliauti, tikriausiai tiesiog nenori keliauti“, – sako J. Jarutis.

Norėtų, kad taptų tradicija

J. Jarutis patikino, kad tai buvo pirmoji šeimos kelionė į Šri Lanką, tačiau antroji, kuri truko ilgiau nei savaitę, maždaug du mėnesius. Pernai visi kartu jie lankėsi Fuerteventūroje.

„Turėjau svajonę žiemoti išvažiuoti kažkur, kur turėčiau galimybę paplaukioti banglente. O patogiausi tam mėnesiai yra vasaris ir kovas, nes muzikos verslas šiuo laiku dažniausiai būna apmiręs. Praėjusiais metais, kai buvome Fuerteventūroje, man viena banglenčių trenerė patarė nuvykti į Šri Lanką. Man tai labai įstrigo ir beveik metus gvildenau tą mintį. Taigi galų gale nusprendėme, kad reikia važiuoti“, – portalui LRT.lt sakė J. Jarutis.

Jis prisipažino, kad žmona Justina iš pradžių minties apie kelionę į Šri Lanką su entuziazmu nesutiko, nes neretam Azijos šalys asocijuojasi su tam tikru nesaugumu. Tačiau, anot J. Jaručio, grįžus į Lietuvą, žmona pastarąją kelionę pavadino gyvenimo kelione.

„Šri Lankoje yra tropinis oras, todėl ten žaluma visai kitokia, netgi ta pati žolė. Be abejonės, maistas taip pat šiek tiek skiriasi. Tačiau, kaip žinia, europietiško maisto galima rasti bet kur. Labai patiko patyrinėti vietinių žmonių mentalitetą. Atrodo, tu nepažįsti žmogaus, bet vienas į kitą pažiūri, nusišypsai, pasisveikini. Vietiniai iš tiesų labai šilti žmonės, gal kartais netgi per daug. Susidarė įspūdis, kad šrilankiečiai neturi ribos bendraudami su vaikais. Mūsų dukrą visi tiesiog norėjo paliesti, paimti į rankas. Tačiau galbūt nebūtinai mes to norėjome. Tai vienintelis keistas dalykas, tačiau vėliau prie jo pripratome“, – savo kelionės įspūdžiais pasidalino J. Jarutis.

Anot jo, kadangi žmonai atostogos Šri Lankoje paliko labai gerą įspūdį, ji užsiminė vyrui, kad mielai dar kartą apsilankytų Šri Lankoje. Tačiau dainininko tikinimu, tokių planų kol kas nėra, o jis pats, esant galimybei, būtų labiau linkęs išbandyti kokį nors kitą maršrutą.

„Tačiau tą Šri Lankos miestelį, kuriame buvome, tikrai galima laikyti vieta, kur galima važiuoti pailsėti, nes jau šimtu procentu jį žinome. Tokiu atveju nebereikėtų iš naujo susipažinti nei su aplinka, nei su kultūra“, – sakė J. Jarutis.

Jis norėtų, jog panašios ilgesnės atostogos šilto klimato kraštuose, kai Lietuvoje būna žiemos sezonas, taptų šeimos tradicija.

Su šeima keliauja daugiau

J. Jarutis prisipažino, kad turėdamas šeimą keliauja kur kas daugiau nei tuomet, kai buvo vienas. Ne kartą dainininkas lankėsi Italijoje, kur pora metų iki mažylio gimimo dirbo jo žmona Justina.

„Esu buvęs dar keliose Europos šalyse, tačiau nėra taip, kad labai daug keliaučiau po pasaulį. Tikrai dar daug ko nesu matęs“, – kalbėjo J. Jarutis.

Jis prisipažino, kad nuo vaikystės svajoja aplankyti Šiaurės Ameriką, ir neabejoja, kad ateityje mėnuo ar du bus skirti kelionei po visą JAV ir pažinčiai su šalimi.

„Man tai atrodo milžiniška valstybė, todėl labai norisi sužinoti, kokia ji yra iš vidaus: kokie žmonės ten gyvena, kokia muzika ten groja ir pan. Labai įdomu, bet dar nė karto ten nebuvau“, – atviravo J. Jarutis.

Pirma Jaručių šeimos kelionė su dukra įvyko tada, kai jai buvo vos du su puse mėnesio. Dainininkas neslepia, kad abu su žmona dėl kelionių trise turi įvairių baimių, tačiau jas nugali noras keliauti.

„Kai žmonės susilaukia pirmo vaiko, jie nežino, kaip jį auginti. Kažkas tau gali pasakyti iš šalies, bet visko tu turi išmokti pats. Mes su žmona priėmėm sprendimą ir belaukdami kūdikio sakėme, kad mes neleisim tėvystei riboti mūsų norų. Tie, kurie sako, kad sunku su mažu vaiku keliauti, manau, jie tiesiog nenori keliauti. Visame pasaulyje žmonės keliauja su vaikais, netgi su dešimties mėnesių kūdikiais. Pačioje Šri Lankoje mačiau begalę tėvų su kūdikiais. Tai tiesiog požiūrio klausimas“, – mintimis dalinosi J. Jarutis.

Anot jo, visas pasaulis yra tiek pat saugus, kiek ir nesaugus. Tiesiog keliaujant su vaiku jaučiama didesnė atsakomybė, nes reikia rūpintis ne tik savimi, bet ir savo atžala.

Dainininkas pripažino, kad atsiradus vaikui šeimoje gyvenimas gerokai pasikeitė. Tačiau jis jaučiasi laimingas būdamas tėvu ir netgi nekeliantis sau klausimų, kad galėtų būti kitaip.

„Mes su žmona kartais pagalvojam, ar gyvenimas būtų toks pat fainas, jeigu atsuktume laiką ir neturėtume vaiko. Tada supranti, kad tikrai nenorėtume, jog būtų kitaip nei dabar. Tai būtų didžiausia nesąmonė“, – tvirtino J. Jarutis, tačiau prisipažino, kad šeimoje pokalbiai apie dar gausesnę šeima su žmona nevyksta.

Per atostogas – vaizdo klipas

Jau antri metai iš eilės atlikėjui atostogaujant užsienio šalyje gimsta vaizdo klipai. Pernai poilsiaujant Fuerteventūroje buvo nufilmuotas klipas dainai „Tell Me Your Story“. Anot J. Jaručio, tąkart iš anksto tai nebuvo planuota, tiesiog netikėtai susidėliojo aplinkybės.

„Nufilmuoti šį klipą sugalvojau tiesiog, kai telefonu kalbėjau su savo seserimi ir važiavau „ieškoti“ bangų. Idėja atėjo į galvą tiesiog važiuojant tiesiu keliu. Tuomet paskambinau operatoriui ir jis atvažiavo į Fuerteventūrą“, – klipo kūrimo užkulisius atskleidė dainininkas.

Tuo tarpu vaizdo klipas dainai „It‘s My Fault“ buvo suplanuotas dar prieš išvykstant į Šri Lanką. Tačiau, anot J. Jaručio, likus savaitei iki kelionės, jis dar nežinojo, kas bus tie žmonės, kurie vaidins klipe porą.

„Pagalvojau, kad nuvažiavęs į Šri Lanką rasiu užsieniečių porą ir paprašysiu jų nusifilmuoti. Tačiau viskas susiklostė taip, kad mano draugai taip pat tuo metu buvo Šri Lankoje ir juos prisikalbinau nusifilmuoti. Tai buvo ganėtinai geras sutapimas“, – šypsojosi atlikėjas.

J. Jaručio paklausėme, ar tai sutapimas, kad kai kurie jo vaizdo klipai gimsta užsienyje, o ne Lietuvoje, ar tai lemia kitos, pavyzdžiui, finansinės, aplinkybės.

„Nemanau, kad Lietuvoje yra brangiau filmuoti vaizdo klipą nei kažkur kitur. Tiesiog viskas priklauso nuo idėjos. Kol mano idėjų išpildymui nereikia kino studijos, tūkstančių šviesų ir aktorių, tol man vaizdo klipus pavyksta nufilmuoti išvažiavus ir su mažu sąstatu žmonių“, – akcentavo J. Jarutis.

Pasirenka, kur koncertuoti

Grupės „Freaks on Floor“ lyderis teigė, kad šį vasara, kaip jau darosi įprasta, bus darbinga, todėl apie išvykimą atostogų dviem ar trims savaitėms negali būti nė minties. Liepos mėnesį jo laukia didžiausias solinis koncertas Trakų pilyje, taip pat bene kiekvieną vasaros savaitgalį yra numatyti pasirodymai įvairiuose renginiuose ir miesto šventėse.

Tačiau J. Jarutis įsitikinęs, kad vasarą puikiai galima pailsėti ir Lietuvoje ir dėl to visai nebūtina vykti į užsienį.

Atlikėjas, išgirdęs klausimą, ar jį lengvai galima pasikviesti koncertuoti, trumpai susimąstė ir patikino, kad viskas priklauso ne tik nuo pinigų, bet ir nuo pačios vietos, tiksliau, kur ir kam teks dainuoti.

„Yra buvę tokių atvejų, kai nežinodami, kur grosim, atvažiuojame ir pamatome, kad tai nelabai „teisingų“ žmonių vakarėlis ir pan. Tokios patirtys nelabai maloniai nuteikia. Turbūt galiu sakyti, kad dabar renkuosi, kur koncertuoti. Gana išsamiai viską išsiaiškinam prieš koncertą. Jeigu tai privatus vakarėlis, tai sužinom, kas mus užsako. Aklai jokių sutarčių nepasirašau“, – patikino J. Jarutis.

Pasak jo, pastaruoju metu žmonės pageidauja išgirsti tiek grupę „Freaks on Floor“, tiek jį, kaip solistą.

„Jeigu žmonėms reikia labiau rokavo vakarėlio su daugiau energijos, tai vykstam kaip grupė. O jeigu pageidauja pop ir šokių muzikos, tai kviečia mane vieną, kaip atlikėją“, – kalbėjo J. Jarutis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi