Veidai

2015.06.07 15:23

Turkijos prezidentas naujų rūmų užsinorėjo dėl tarakonų

BNS2015.06.07 15:23

Jei kieno nors namus ar darbovietę užplūsta tarakonai, galima padėti nuodų ar iškviesti kenkėjų naikintojus, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) turi radikalesnį sprendimą: būtent dėl tarakonų senojoje darbovietėje, kaip jis pats sakė interviu, jam prireikė didžiulių naujų rūmų netoli Ankaros.

Jei kieno nors namus ar darbovietę užplūsta tarakonai, galima padėti nuodų ar iškviesti kenkėjų naikintojus, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas turi radikalesnį sprendimą: būtent dėl tarakonų senojoje darbovietėje jam prireikė didžiulių naujų rūmų netoli Ankaros.

Naujuosius, 615 mln. eurų atsiėjusius R. T. Erdogano prezidentūros rūmus Ankaros pakraštyje opozicija išjuokė kaip neskoningą ir nereikalingą vis autoritariškesnio lyderio ekstravaganciją.

Tačiau interviu televizijai „A–Haber“, kuris buvo parodytas penktadienį vakare, R. T. Erdoganas sakė, jog priežastis, dėl kurios reikėjo tų rūmų su 1 150-čia kambarių, buvo daug žemiškesnė.

Pasak prezidento, senojoje jo darbovietėje, jam 2003–2014 metais dirbant premjeru, knibždėjo tarakonų.

„Koks nors svečias ateidavo į senąjį premjero biurą ir vonioje rasdavo tarakonų. Štai kodėl pastatėme šiuos rūmus, – sakė jis. – Ar tokia vieta tinka Turkijos premjero postui? Jei atvyksta svečiai, ar siųsit juos tenai? Jei jie tai pamatys, kas, jeigu papasakos, ką matė?“

R. T. Erdoganas visuomet gynė rūmų pastatą ir sako, kad tai naujosios Turkijos, kurią jis stengiasi sukurti, vertas simbolis. Rūmuose jis jau yra priėmęs garbingų svečių, tarp jų – Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir popiežių Pranciškų.

Prezidentas taip pat sulaukė patyčių už svečių sutikimą su garbės sargyba, kuri buvo aprengta istorinių turkų imperijų karių kostiumais – su ietimis, blizgančiais šalmais ir įspūdingais netikrais ūsais.

„Tai Turkijos valstybės rūmai, – minėtame interviu sakė R. T. Erdoganas. – Toks reprezentavimas niekada negali būti švaistymas.“

Kai R. T. Erdoganas 2014 metų rugpjūtį buvo išrinktas prezidentu, jis išsikėlė į naujuosius rūmus, o premjeras Ahmetas Davutoglu užėmė senuosius prezidentūros rūmus Ankaros centre. Nė vienas iš lyderių dabar nesinaudoja senuoju premjerų biuru.

R. T. Erdogano kritikai per „Twitter“ paskyrą #karafatma (turk. „tarakonas“) šaipėsi iš jo komentarų ir ragino žmones per sekmadienio rinkimus balsuoti prieš jo partiją.

Naujieji rūmai prieš rinkimus buvo absurdiškų ginčų tarp R.T.Erdogano ir pagrindinio opozicijos lyderio Kemalio Kilicdaroglu tema. Pastarasis kaltino prezidentą tuo, kad naujuosiuose rūmuose net klozetų dangčiai yra auksiniai.

R. T. Erdoganas ragino K.Kilicdaroglu asmeniškai atvykti į rūmus ir ieškoti tų klozetų dangčių, net žadėjo atsistatydinti, jei bent vienas auksinis dangtis bus rastas.

Be to, prezidento teisininkas dėl K. Kilicdaroglu komentarų apie auksinius tualetus parengė ieškinį dėl 100 tūkst. Turkijos lirų kompensacijos už šmeižtą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt