Naujienų srautas

Tavo LRT2018.12.21 15:16

M. Starkus apie savo šeimą: ji – židinio puoselėtoja, aš – bambantis Grinčas

LRT.lt 2018.12.21 15:16

„Bijau Kalėdų. Kalėdinės dainos, kepiniai, triukšmas... Ir taip – keturias savaites“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ prisipažįsta žinomas keliautojas, laidų vedėjas Martynas Starkus. Tačiau jis džiaugiasi šeimos puoselėtoja žmona Kotryna ir atvirai sako: „Man patinka grįžti į jaukius, šiltus namus, kur tavęs visada laukia, apkabina kaklą, pabučiuoja.“

„Gruodžio 1-ąją oficialiai pas mus prasideda Kalėdų laukimas. Ateina nykštukai, atneša eglutę ir namuose visi labai džiaugiasi“, – sako K. Starkienė. „Tada įjungiamos pirmosios kalėdinės dainos ir taip – keturias savaites“, – šypsosi M. Starkus.

Visą mėnesį gaminami kūčiukai, meduoliai, pyragai, o prieš pat Kalėdas K. ir M. Starkų namai virsta vos ne konditeriniu cechu, plušančiu net ir naktimis.

„Per žiemos šventes desertų turi būti daug“, – sako K. Starkienė, per Kalėdas šeimoje atsakinga už saldų stalą. Ji prisimena, jog uoliai rengtis Kalėdoms ir paisyti visų šventinių atributų išmoko dar tėvų namuose, o kai gimė judviejų su Martynu dukros, Kalėdos tapo pačia didžiausia švente namuose.

Starkai augina tris dukras. M. Starkus neslepia, jog šioje moteriškoje kompanijoje jam labai gera. Tačiau atviraudamas apie prieššventinį laiką, jis pamini ir ne itin teigiamą personažą Grinčą.

„Bijau Kalėdų. Aš natūraliai bijau Kalėdų. Nes kažkas tokio čia prasideda – kalėdinės dainos, kepiniai, triukšmas, viskas... Bet mes taip ir gyvenam: yra šeimos židinio puoselėtoja, mama, namų ašis, ir yra Grinčas, kuris visą laiką bamba“, – juokiasi žinomas keliautojas, prieš televizijos kamerą komplimentais apiberiantis savo gyvenimo moterį.

„Ar gali būti blogai, kai dirbi savo darbą, pasineri į savo projektus, kūrybą, keliones ir grįžti ne į betvarkę, ne į viengungio gyvenimą, bet į jaukius, šiltus namus, tavęs visada laukia, apkabina kaklą, pabučiuoja. Tu negali to nemėgti. Man patinka“, – netikėtai atvirai prisipažįsta M. Starkus, ir pats žmonai suteikęs polėkio kurti nuostabiai svaiginančius dalykus ir juos parodyti pasauliui.

Gimus antrai dukrai, K. Starkienei teko spręsti – grįžti į darbą ar ne, auginti vaiką namuose ar patikėti auklei. Beje, būtent namuose ir radosi nauja moters veikla – tinklaraštis bei kulinarijos knyga. Iš didelio pomėgio gaminti desertus ir savo virtuvėje pasigedusi naujovių, ji užsibrėžė iššūkį – metus penktadieniais gaminti po naują desertinį skanėstą.

M. Starkus puikiai supranta, jog kūrybingiems žmonėms reikia postūmio. Tad reaguodamas į tokį stebuklą jis bematant žmonai sukūrė tinklaraštį ir atnešė planą, iki kurios dienos ir kiek knygos skyrių turi būti parašyta. Taip prasidėjo neįtikėtina ilgalaikė K. Starkienės kelionė per saldumynų pasaulį, teikianti džiaugsmo ne tik jos šeimai.

Kaip ir daugeliui gausių šeimų, Starkams per žiemos šventes tenka pasitelkti diplomatiją, kad dėmesį ir laiką grakščiai paskirstytų abiejų šeimoms, o antrą Kalėdų dieną jų pačių namų durys jau daugelį metų tradiciškai atviros draugams.

Apie šventines tradicijas, tarpusavio bendrystę, žmonos išmintį ir vyro sėkmę, ir kodėl gerus žodžius verta sakyti laiku – M. ir K. Starkai laidoje „Stilius“ su Violeta Baubliene gruodžio 22 d. 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą