Tavo LRT

2016.11.25 14:32

„Tikruose vyruose“ – išdaviku tapęs S. Vaitulionis ir ne juokais įsijautęs J. Lapatinskas

LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2016.11.25 14:32

Jau šį sekmadienį LRT televizijos eteryje finišuos trečiasis projekto „Tikri vyrai“ sezonas. Dvylika žinomų Lietuvos žmonių po dvi savaites trukusių mokymų ir ne kartą pasikeitusios dalyvių sudėties turėjo šturmuoti priešo užimtą pastatą ir neutralizuoti priešus. Viską apsunkino tai, kad prie tariamų priešų prisijungė kiek anksčiau iš būrio pasitraukęs žurnalistas Saugirdas Vaitulionis – „išdavikas“ juk priešui gali atskleisti daug detalių apie visą būrį.

Projekto dalyvių rytas prasidėjo šoku: pažadinti paryčiais, vos po poros valandų miego, jie turėjo pradėti budėjimą ir žvalgybą savo teritorijoje. Netrukus aktorius Giedrius Savickas ir reperis bei verslininkas Vytautas Medineckas- Ironvytas teritorijoje rado kraupų radinį – jaučio galvą su žinute nuo priešo. Būtent iššifravus gautą informaciją būrys ir suprato, kad S. Vaitulionis tapo „išdaviku“.

Būrio vade finalinės operacijos metu tapo žurnalistė Neringa Skrudupaitė, o jos dešiniąja ranka – vyr. šauliu – dainininkas Justinas Lapatinskas. Būtent jo elgesys karinės operacijos metu kolegas nustebino labiausiai. „Girdžiu, kaip Justas priešui šaukia – mes ginklą! O tas vargšas tik suaimanuoja galvoju – ir vėl Justas muša žmogų“, – po operacijos įspūdžiais dalijosi choreografas Aurelijus Liškauskas. Jis prisiminė neseniai vykusius mokymus apie pagalbos suteikimą sužeistiesiems, kurių metu J. Lapatinskas visus pritrenkė panaudojęs jėgą prieš vieną iš neva sužeistų karių. Pats atlikėjas tikino manęs, kad veido talžymas geriausiai padeda atsigauti nuovoką praradusiam žmogui.

„Justas atliko visą juodą darbą, ir jis pasirodė kaip visiškai negailestingas, kraujo ištroškęs vyras. Šitaip kankinti žmogų...“ – kolegos elgesiu vėliau stebėjosi atlikėjas Deivis Norvilas. Gavęs užduotį ištardyti suimtus priešus, J. Lapatinskas iš tiesų įsijautė į savo vaidmenį – bandydamas prakalbinti tariamą priešą jis ne tik nevengė panaudoti fizinės jėgos, bet ir grubios kalbos, riksmų, stengiantis palaužti žmogų. 

Tiesa, pats atlikėjas po operacijos savo darbu jautėsi itin patenkintas. „Šį kartą niekam per veidus netrankiau – naudojau tik psichologinį smurtą, kurį leidžia visos konvencijos“, – komentavo J. Lapatinskas.

„Turėjau labai drąsią ir šaunią komandą. Bet tai nėra operacija, kuria aš didžiuočiausi“, – pasibaigus užduočiai kalbėjo skyriaus vadė N. Skrudupaitė. Ką ji turėjo omenyje? Kas būriui sukels daugiausiai sunkumų? 

Kvapą gniaužianti baigiamoji operacija – projekto „Tikri vyrai“ finale jau šį sekmadienį 16.30 val. per LRT televiziją.