Naujienų srautas

Sportas2018.10.28 21:55

Pagrindinės J. Grinbergo atminimo turnyro taurės – Lenkijos ir Ukrainos rinktinėms

LRT.lt 2018.10.28 21:55

Tris dienas Vilniuje, „Tauro“ sporto mokykloje ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) didžiojoje sporto salėje vykusio penktojo tarptautinio Lietuvos rankinio patriarcho Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyro  pagrindines taures iškovojo Lenkijos merginų ir vaikinų bei Ukrainos merginų rinktinės, skelbiama organizatorių pranešime.

Varžybose dalyvavo 12 jaunių ir jaunučių rinktinių iš septynių šalių – Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Suomijos ir Ukrainos. Iš viso sužaista 18 rungtynių.

Lenkijos rinktinės nugalėjo 2002 metais gimusių merginų ir vaikinų varžybose, o Ukrainos atstovės iškovojo pirmą vietą 2000 metais gimusių merginų grupėje. 

Lietuvos 2000 metais gimusių merginų rinktinė (vyr. treneris – Karolis Kaladinskas) ir 2002 metais gimusių vaikinų rinktinė (vyr. treneris – Tomas Barysas) užėmė antras vietas, o 2002 metais gimusių merginų komanda (vyr. trenerė – Rita Urnikienė) buvo trečia. Turnyre be konkurencijos dalyvavo Lietuvos 1999 metais gimusių merginų rinktinė (vyr. treneris – Klaidas Janeika).

Lietuvos 2000 metais gimusių merginų rinktinė 28:29 (14:17) pralaimėjo metais vyresnių merginų komandai, 25:27 (17:17) nusileido Ukrainos rinktinei, kurios viena trenerių – legendinio SSRS moterų rinktinės trenerio Igorio Turčino dukra Natalija Turčina, ir 24:21 (12:12) įveikė Suomijos bendraamžes. Lietuvos 1999 metais gimusių merginų rinktinė 33:27 (16:17) įveikė Suomijos rankininkes ir sužaidė lygiosiomis 27:27 (17:13) su Ukrainos komanda.

„Rengiamės kitą vasarą Klaipėdoje vyksiančioms Europos merginų iki 19 metų čempionato antrojo diviziono varžyboms. Kadangi šiuo metu mūsų viena įžaidėja yra išvykusi, o kita gydosi traumą, tai turnyre ieškojome, kas geriausiai galėtų jas pakeisti. Stengėmės žaisti trumpomis kombinacijomis, kad atsiskleistų geriausios žaidėjų savybės, taip pat akcentavome kibią gynybą, kuri būdinga Lietuvos rankinio mokyklai, – sakė treneris K. Kaladinskas. – Džiugu, kad kai kurios mūsų žaidėjos gauna nemažai žaidimo laiko savo klubuose šalies moterų lygoje. Rinktinėje ryškiai matosi jų patirtis, kovojant su greitomis ir aštriomis varžovėmis iš kitų šalių. Tai pat džiaugiamės, kad šiam turnyrui pavyko surinkti ir metais vyresnių merginų rinktinę – artimiausią moterų rinktinės rezervą. Iki Europos čempionato planuojame dalyvauti dar dviejuose tarptautiniuose turnyruose.“

Lietuvos 2002 metais gimusių vaikinų rinktinė 26:35 (15:21) pralaimėjo lenkams, 35:27(16:15) įveikė pirmą kartą turnyre dalyvavusią Liuksemburgo rinktinę ir 33:27 (18:13) nugalėjo latvius.

„Pagrindiniai mūsų tikslai buvo susižaisti, suprasti, ką reikia atlikti aikštelėje, ir judėti pergalės link. Pirmojo šešeto žaidėjai labai gerai jaučia vienas kitą, bet, kai prasideda žaidėjų rotacija, tai viskas ima griūti. Pirmą dieną mums niekas nepavyko, o antrą ir trečią dienomis žaidimas buvo kur kas geresnis. Esu patenkintas savo vyrų pasirodymu, – teigė treneris T. Barysas. – Džiaugiuosi komandos lyderio Roko Palskio, rungtyniaujančio aukščiausiojoje Lietuvos lygoje, žaidimu, per metus ženkliai patobulėjo Airidas Petronis, gynyboje puikiai darbavosi Romas Aukštikalnis, patikimai rungtyniavo vartininkas Mantas Mizaras. Turnyras mums buvo labai naudingas, nes galėjome žaisti su pajėgiomis komandomis.“

 T. Gaubio/Organizatorių nuotr.

Lietuvos 2002 metais gimusių merginų rinktinė sužaidė lygiosiomis 31:31 (16:19) su lenkėmis, 41:35 (20:11) įveikė latves ir 30:34 (13:14) pralaimėjo baltarusėms.

„Prieš turnyrą planavome geriau sužaisti su baltarusėmis, bet geresnį rezultatą pasiekėme prieš lenkes. Gal dėl to, kad pirmą turnyro dieną buvome šviežesnės, o paskutinę dieną jau jautėme nuovargį. Manau, kad mums turnyras pasisekęs. Gavome daug naudos, dabar belieka taisyti klaidas ir rengtis kitoms varžyboms. Turnyre savo žaidimu maloniai nustebino Kamilė Burbaitė ir Kamilė Stanelytė. Jos sužibėjo vietoje ir laiku“, – sakė trenerė R. Urnikienė.

Tarp geriausių ir rezultatyviausių turnyro žaidėjų – Skirmantė Gečaitė, Silvija Mackonytė, Akvilė Tolvaišaitė, Aušra Šponė ir Rokas Palskys.

Turnyras, kurį organizavo Lietuvos rankinio federacija (LRF) ir Lietuvos rankinio teisėjų asociacija (LRTA), vyko „Tauro“ sporto mokykloje ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) didžiojoje sporto salėje. Laureatus apdovanojo  J. Grinbergo sūnūs Darius ir Marius bei anūkas Gustas. Turnyre dalyvavusių šalių federacijoms buvo įteikti atminimo prizai. Paskutinę turnyro dieną – sekmadienį – J. Grinbergo artimieji ir bendražygiai pagerbė jo atminimą Antakalnio kapinėse.

Pirmajame ir antrajame J. Grinbergo atminimo turnyre dalyvavo penkių, o trečiajame ir ketvirtajame – septynių šalių komandos. 2014 ir 2016 metais varžybose rungtyniavo po 14, 2015 metais – 12, o pernai – 16 rinktinių.

 T. Gaubio/Organizatorių nuotr.

Janis Grinbergas – vienas Lietuvos rankinio pradininkų, rankinio ir krepšinio treneris, teisėjas, sporto darbuotojas, oficialus Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) atstovas olimpinėse žaidynėse Miunchene, Monrealyje, Maskvoje, Los Andžele, Seule, Barselonoje, Atlantoje ir Sidnėjuje, buvęs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinis sekretorius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas, garbės prezidentas. Jis buvo vadinamas Lietuvos rankinio tėvu. 1925 m. spalio 29 d. Liepojoje gimęs latvio ir lietuvės sūnus J. Grinbergas Anapilin iškeliavo 2013 m. kovo 9 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi