Sportas

2018.09.16 20:00

Lietuvos irkluotojos iškovojo pasaulio čempionių titulą

LRT.lt, LRT RADIJAS2018.09.16 20:00

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos irkluotojos Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė iškovojo aukso medalius. 

2000 m atkarpą M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė įveikė per 6 min. 44,15 sek.

Antroje vietoje likusios Naujosios Zelandijos atstovės atsliko 2,13 sek. Bronzos medalius pelnė JAV irkluotojos Meghan O'Leary ir Ellen Tomek (6 min. 47,75 sek.).

Pasaulio irklavimo čempionate bronzos medalį sekmadienį iškovojo ir vienviečių rungtyje varžęsis Mindaugas Griškonis.

Lietuvos irklavimo federacijos vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys LRT RADIJUI sakė, kad Lietuvos irkluotojų rezultatai pasaulinėse pirmenybėse nebuvo pasiekti lengvai, todėl itin džiugina.

LRT stop kadras

„Gana sudėtingas sezonas. Tam pačiam Mindaugui reikėjo persiorientuoti: sezono pradžioje jis sėdėjo keturvietėje. Jam buvo gana sunku grįžti į vienvietę. Bronzos medalis yra labai gerai, aukštas pasiekimas“, – įsitikinęs K. Keblys.

Jo tvirtinimu, M. Valčiukaitės ir I. Adomavičiūtės pasirodymas itin nudžiugino: „Merginos tikrai nudžiugino. Europos čempionato finiše joms šiek tiek pritrūko (liko ketvirtos), o dabar jos tikrai nepaliko jokių šansų kitoms. [...] Pernai turėjome tik vieną aukso medalį, o dabar jau turime auksą ir bronzą, tai tikrai džiugina“, – sako K. Keblys.

LRT stop kadras

Prezidentė pasveikino auksą iškovojusias M. Valčiukaitę ir I. Adomavičiūtę bei bronzą pelniusį M. Griškonį. Pasak Dalios Grybauskaitės, įspūdingas čempionių kelias į aukštumas ir visam pasauliui skambantis Lietuvos himnas yra visos šalies džiaugsmas ir pasididžiavimas.

„Šios pergalės džiugina visus sporto gerbėjus Lietuvoje, čempionų medaliai liudija apie jūsų talentą ir puikų pasirengimą. Didžiuojamės jūsų laimėjimais, kurie garsina Lietuvą ir įkvepia kitus sportininkus ryžtingai siekti pergalių. Nuoširdžiai sveikinu jus su reikšmingais sporto istorijai pasiekimais ir linkiu įspūdingų pergalių visose ateities varžybose“, – rašoma premjero Sauliaus Skvernelio sveikinime.