Naujienų srautas

Sportas2018.07.27 10:32

Vilniaus „Žalgiris“ Lichtenšteine jausis ramiau: namie nugalėtas „Vaduz“

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.07.27 10:32

Sėkmingai įveikęs UEFA Europos lygos pirmojo atrankos varžybų etapo barjerą, antrajame FK „Žalgiris“ ketvirtadienį LFF stadione susitiko su „Vaduz“ ekipa. Puikiai puolę vilniečiai tik rungtynių pabaigoje sugebėjo palaužti priešininkus iš Lichtenšteino. Galutinis pirmųjų šio Europos lygos etapo rungtynių rezultatas – 1:0 (0:0).

Rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – vengras Istvanas Vadas.

Rolandas Vrabečas ir Valdas Urbonas, BNS nuotr.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo žalgiriečiai. Tiesa, ir agresyviau. Jau trečią minutę Tomas Šimkovičius grubiai prasižengė prieš Marco Mathysą. Teisėjas užfiksavo pražangą, tačiau nuo didesnių bausmių susilaikė.

Tas pats „Žalgirio“ legionierius iš Austrijos čia pat turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo kiek netikslus – kamuolys skriejo prie vartų.

Sužaidus 5 minutes – proga jau kitoje aikštės pusėje. Savo šansą turėjo Sadikas Vitija. Šio gynėjo smūgiuoto kamuolio pirma nepagavo Džiugas Bartkus, tačiau čia pat savo klaidą ištaisė.

15-a minutė ir atsargus komandų žaidimas daugiausiai aikštės viduryje. Tiesa, toks „Žalgirio“ perdavimų šou galėjo baigtis blogai, kai Igoris Tadičius perėmė kamuolį. Tačiau savo klaidą čia pat ištaisė gynėjai.

18-ą minutę kamuolys atsidūrė svečių vartų tinkle – jį į vartus pasiuntė Slavko Blagojevičius, tačiau teisėjas prieš tai užfiksavo žalgiriečių pražangą. Vis dar 0:0.

Aikštės šeimininkai visiškai perėmė kamuolio kontrolę, kas galėjo atsipirkti sužaidus 25 minutes. M. Mathys baudos aikštelės prieigose prasižengė prieš Saulių Mikoliūną, tačiau prie kamuolio stojęs T. Šimkovičius smūgiavo netiksliai.

28 minutę puikią progą turėjo Liviu Antalis. Jis pergudravo priešininkų gynybą, „paguldė“ vartininką, tačiau smūgiavo prie pat vartų.

BNS nuotr.

Už minutės – dar viena puiki žalgiriečių proga. T. Šimkovičius puikiu, suktu smūgiu pamėgino savo laimę, tačiau kamuolys skriejo kiek virš vartų.

Sužaidus pusvalandį vilniečiai buvo atlikę 5 smūgius prie vartų, o svečių komanda buvo atlikusi vienintelį smūgį, tačiau į vartų plotą.

Taip pat tuomet buvo parodyta pirmoji kortelė šiose rungtynėse. Už greitos atakos sustabdymą buvo įspėtas M. Mathys.

36-ą minutę – dar viena „Vaduz“ pražanga baudos aikštelės prieigose. Po pražangos prieš S. Blagojevičių prie kamuolio stojo Jeremy Manzorro, tačiau kamuolį smūgiavo tiesiai į sienelę. Po sumaišties baudos aikštelėje „Žalgiris“ gavo progą kelti kampinį, tačiau nieko pavojingesnio iš to sukurti nesugebėjo.

Po to žalgiriečiai, panašu, kiek aprimo, o „Vaduz“ ekipa gavo daugiau erdvių kurti atakas. Tiesa, baigiantis pirmam kėliniui, komanda iš Lichtenšteino puolė būdami dešimtyje. Ant vejos tuo metu buvo jų žaidėjas I. Tadičius.

Teisėjas pridėjo vieną minutę, tačiau komandos nieko per tą laiką nebesukūrė ir patraukė į persirengimo kambarius. 0:0.

Pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai atliko 5 smūgius prie vartų, o „Vaduz“ kartą smūgiavo į vartų plotą. Komandos blokavo po vieną priešininkų smūgį ir kėlė atitinkamai 1 ir 2 kampinius. Svečių ekipa kiek dažniau pažeidinėjo taisykles – 5 pražangos prieš 3.

Rolandas Vrabečas per pertrauką atliko vieną keitimą – aktyviai atakas organizavusį, bet geltoną kortelę turintį M. Mathysą pakeitė Gabrielis Luchingeris. Panašu, kad „Vaduz“ strategas jau mąstė apie antrąją dvikovą namuose.

50-ą minutę puikią progą turėjo svečiai iš Lichtenšteino. Po sumaišties baudos aikštelėje pasižymėti galėjo Milanas Gajičius – galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Sužaidus beveik valandą – dar geltonų kortelių. Pirma už pražangą prieš G. Luchingerį buvo nubaustas S. Blagojevičius. Kiek vėliau už pražangą prieš Donovaną Slijngardą įspėtas buvo ir pats aikštėje tik antrajame kėlinyje pasirodęs G. Luchingeris. „Žalgiris“ buvo netoli to, kad pasinaudotų šia varžovų klaida, tačiau į baudos aikštelę pakeltą kamuolį smūgiu galva virš vartų pasiuntė Louisas Ogana.

62-ą minutę savo pirmąjį keitimą atliko ir Valdas Urbonas. Sėkmingai pirmajame kėlinyje rungtyniavusį T. Šimkovičių pakeitė Serge`as Nyuiadzi. Puolimą stiprinantis keitimas.

Dar už trijų minučių geroje pozicijoje atsidūrė S. Mikoliūnas, tačiau jo smūgis maždaug ties 11 metrų žyma buvo blokuotas.

Antrajame kėlinyje įsidrąsinę „Vaduz“ futbolininkai kūrė progą po progos. Čia pat iš toli smūgiavo I. Tadičius, tačiau Džiugas Bartkus buvo savo vietoje.

Kitoje aikštės pusėje grubia klaida gynėjų klaida nepasinaudojo praktiškai vienas prieš vartus likęs L. Ogana.

Likus žaisti kiek daugiau nei 20 minučių M. Gajičius baudos aikštelės prieigose prasižengė prieš S. Mikoliūną. Gausiai tribūnose susirinkusių žiūrovų palaikomas J. Manzorro stojo prie kamuolio, jį perdavė L. Antaliui, kuris stipriu smūgiu kamuolį pasiuntė tiesiai į futbolininkų sienelę.  

Norėdamas atšviežinti savo komandos žaidimą bei sustiprinti puolimą, R. Vrabečas atliko dar vieną keitimą – M. Brunnerį pakeitė Jodelis Dossau.

Čia pat V. Urbonas taip pat atliko keitimą – J. Manzorro vietą aikštėje užleido Domantui Šimkui.

Likus žaisti vos 7 minutes V. Urbonas atliko ir paskutinį savo keitimą. Savo progų neišnaudojusį L. Oganą pakeitė Tomašas Malecas.

Galiausiai aktyviai puolę žalgiriečiai pasiekė savo tikslą. 86-ą minutę po D. Slijngardo perdavimo iš krašto kamuolį į vartus efektingai pasiuntė L. Antalis taip pakeldamas iš savo vietų visus gausiai LFF stadione susirinkusius sirgalius.

Teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo tris minutes, o prieš tai „Vaduz“ gretose buvo atliktas paskutinis keitimas: I. Tadičių pakeitė Borisas Babičius.

Per pridėtą papildomą teisėjo laiką dar vieną progą turėjo L. Antalis, tačiau padvigubinti rezultato nesugebėjo. Taip pat žalgiriečiai kėlė kampinį. Galiausiai teisėjas iš Vengrijos paskelbė rungtynių pabaigą ir aikštėje puikiai atrodžiusio „Žalgirio“ pergalę, kuris leis vilniečiams kur kas ramiau jaustis prieš atsakomąją dvikovą Lichtenšteine. Ji numatyta kitą ketvirtadienį, rugpjūčio 2 dieną.

Įvarčiui pasiekti „Žalgiriui“ reikėjo 15 smūgių – 9 mėginimai skriejo prie vartų, trys smūgiai buvo blokuoti, o trys buvo nukreipti į vartų plotą.

Tiek pat smūgių į vartų stačiakampį atliko ir svečiai iš Lichtenšteino, tačiau atliko 5 smūgius prie vartų. Iš viso – 9 smūgiai. Vienas jų smūgis buvo blokuotas.

Žalgiriečiai kėlė du kampinius, kai „Vaduz“ futbolininkai – 5.

„Žalgiris“ – „Vaduz“ 1:0 (0:0)

86` [1:0] Liviu Antal

Karaliauja šalies taurės turnyre

Tarp Šveicarijos ir Austrijos įsikūrusios Lichtenšteino valstybės futbolo atstovai per paskutinius dešimt sezonų keturis žaidė Šveicarijos aukščiausioje lygoje, o kitus šešis praleido antrajame pagal pajėgumą divizione, vadinamoje „Iššūkio lygoje“. Praėjusį sezoną „Vaduz“ šioje lygoje užėmė ketvirtąją vietą, o naują varžybų sezoną pradėjo sekmadienį pergale 3:1 prieš „Chiasso“ ekipą. Varžovų ekipa pernai šioje lygoje užėmė 8 vietą iš 10 komandų.

Vietą Europos lygos varžybose Lichtenšteino karališkajai šeimai priklausantis „Vaduz“ užsitikrina dalyvaudamas Lichtenšteino taurės varžybos. Šio taurės turnyro nugalėtojai patenka į UEFA Europos lygos turnyrą, o „Vaduz“ šią teisę per paskutinius 20 metų iškovojo net 19 kartų, rašoma pranešime spaudai.

Europos turnyruose „Vaduz“ jau penktus metus iš eilės įveikia pirmąjį barjerą, o 2015 m. buvo nukeliavęs netgi iki trečiojo etapo. Jame tik dėl įvarčių išvykoje teko pripažinti „Thun“ (Šveicarija) pranašumą. Šį sezoną UEFA Europos lygos pirmame atrankos varžybų etape vokiečio Rolando Vrabečiaus treniruojamas „Vaduz“ pateikė staigmeną ir pranoko tituluotą Bulgarijos klubą Sofijos „Levski“. Savo aikštėje Lichtenšteino komanda laimėjo 1:0, svečiuose nusileido 2:3, tačiau išvykoje pelnyti įvarčiai Lichtenšteino atstovams atvėrė kelią į kitą varžybų etapą.

Anot svetainės transfermarkt.com, šis klubas vertinamas 5,73 mln. eurų, o vertingiausias žaidėjas – pusę milijono eurų įvertintas vidurio saugas Milanas Gajičius. Tuo metu daugkartinių Lietuvos čempionų ekipa įvertinta 6,58 mln. eurų suma, o vertingiausias žaidėjas – 0,8 mln. eurų vertinamas atakuojantis saugas Tomašas Šimkovičius.

Fkzalgiris.lt nuotr.

Valdo Urbono treniruojamas „Žalgiris“ pirmajame etape įveikė kuklų Farerų salų „Klaksvik“ klubą – išvykoje paskutinę minutę pelnyto įvarčio dėka varžovus įveikė 2:1, o namuose sužaidė lygiosiomis 1:1.

Įspūdingiausias pastarųjų metų vilniečių žygis Europos lygos atrankoje įvyko 2013 metais, kai buvo eliminuotos net 3 ekipos – Dublino „St Patrick`s Athletic“ (Airija), Jerevano „Pyunik“ (Armėnija) bei Poznanės „Lech“ (Lenkija). Tik ketvirtajame etape „Žalgiris“ suklupo prieš Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija) ekipą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi