2018.01.21 10:03

J. Valančiūnas pasirodė prastai, o 40 taškų pelnęs K. Lowry neišgelbėjo „Raptors“

basketnews.lt 2018.01.21 10:03

Tragiškai rungtynes pradėjęs Jonas Valančiūnas per keturias minutes aikštėje susirinko keturias pražangas ir aikštėje atrodė prasčiausiai per kiek daugiau nei pustrečių metų.

Lietuvos rinktinės puolėjas surinko -2 naudingumo balus, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (31–14), nepaisant 40-ies Kyle`o Lowry taškų, svečiuose 109:115 (28:26, 34:28, 21:33, 26:28) turėjo pripažinti Minesotos „Timberwolves“ (30–18) pranašumą.

Mačą starto penkete pradėjęs Valančiūnas pirmąją pražangą užsidirbo dar 34-ąją rungtynių sekundę. Paskui jis prarado kamuolį ir iš karto bandė išpirkti savo kaltę – neleistinai sustabdė varžovą ir po pustrečios minutės pirmajame kėlinyje buvo pasodintas ant suolo.

Antrajame ketvirtyje į žaidimą mestas Valančiūnas antruoju išėjimu vis tiek neįsibėgėjo – minutę ant parketo praleidęs uteniškis prasižengė ir tuoj pat buvo pakeistas. Po ilgosios vėl trenerio Dwane`o Casey pasitikėjimo sulaukęs JV startavo nuo trečiojo kėlinio pradžios, tačiau jau 21-ąją sekundę gavo ketvirtąją asmeninę pražangą ir Lucas Nogueira žengė į aikštę vietoj lietuvio.

Dar vieną šansą reabilituotis Valančiūnas turėjo įtempčiausiu „Raptors“ komandai metu, kada ketvirtojo kėlinio viduryje svečių deficitas buvo dviženklis – 92:102.

Tuomet centras sėkmingai asistavo Kyle`ui Lowry ir atkovojo kamuolį gynyboje, o po Lowry dvitaškio, fiksavusio Kanados klubo spurtą 11:0, „Raptors“ išsiveržė į priekį – 103:102.

Po kelių sėkmingų atakų „Timberwolves“ susigrąžinus minimalią persvarą 107:106, Valančiūnas bandė vėl persverti rezultatą savo komandos naudai, tačiau tą padaryti sutrukdė tiesioginis varžovas Tajus Gibsonas, blokavęs JV metimą.

Kitoje atakoje Karlas-Anthony Townsas smeigė tritaškį, vėliau Marcusas Georgesas-Huntas realizavo tris baudų metimus ir įtvirtino „Timberwolves“ pergalę – 111:108.

Vienintelį dvitaškį per 11 minučių metęs ir iš viso 3 kamuolius atkovojęs Valančiūnas be taškų liko antrąkart šį sezoną, kada sausio pradžioje į Čikagos „Bulls“ neįmetė nė taško ir surinko -1 naudingumo balą.

Tuo metu -2 naudingumo balų rodiklis – prasčiausias nuo 2014–2015 metų sezono, kada Jonas tokį pat rezultatą užfiksavo balandžio viduryje vykusioje dvikovoje su Majamio „Heat“.

Asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą pasiekęs Lowry pataikė 8/15 dvitaškių, 6/10 tritaškių ir 6/7 baudų. Jis taip pat dar atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei 5 sykius prasižengė.

„Timberwolves“: Andrew Wigginsas 29, Karlas Anthony-Townsas 22 (10 atk. kam.), Tajus Gibsonas 14 (8 atk. kam.), Marcusas Georgesas-Huntas 12.

„Raptors“: Kyle'as Lowry 40, DeMaras DeRozanas 20, Serge'as Ibaka 13, Delonas Wrightas 12.