Sportas

2021.11.25 13:20

Augant įtampai tarp Kinijos ir Lietuvos, į Pekino žiemos žaidynes nevyks Šiugždinienė

BNS2021.11.25 13:20

Augant įtampai tarp Kinijos ir Lietuvos, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pareiškė nevyksianti į Pekine vyksiančias žiemos olimpines žaidynes, ketvirtadienį rašo naujienų portalas „15min“.

„Aš nevyksiu, kiek žinau tokių planų neturi ir kiti Vyriausybės atstovai“, – cituojama ministrė, plačiau nekomentavusi sprendimo.

Į Kiniją, pasak portalo, nekeliaus ir švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, skridęs į Tokiją per šiemet vykusias vasaros olimpines žaidynes.

BNS primena, kad septyniolika valdančiajai koalicijai priklausančių Seimo narių praėjusią savaitę kreipėsi į politikus, Tautinį olimpinį komitetą ir sportininkus, ragindami boikotuoti vasarį Pekine vyksiančias žiemos olimpines žaidynes.

Kreipimosi autorių teigimu, prestižiniai sporto renginiai negali vykti autoritarinėse valstybėse, kur nepaisoma žmogaus teisių, o sportas bandomas panaudoti savo įvaizdžiui gerinti.

Žmogaus teisių aktyvistai tvirtina, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų musulmonų mažumų atstovų laikomi perauklėjimo stovyklose Sindziango regione. Jie kaltina Kinijos valdžią varžant šių asmenų teisę išpažinti savo tikėjimą ir jų laisves.

Pekinas atmeta šiuos kaltinimus kaip neatitinkančius tikrovės ir nepagrįstus.

XXIV žiemos olimpinės žaidynės vyks 2022 metų vasario 4–20 dienomis Pekine ir šalia esančiuose Hebėjaus provincijos miestuose.

Pastaraisiais metais prastėję Lietuvos ir Kinijos santykiai pasiekė naujas žemumas, Vilniuje atidarius Taivaniečių atstovybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt