Naujienų srautas

Sportas2020.03.16 20:34

Iš Londono į Lietuvą grįžti skubantis smiginio žaidėjas Labanauskas karantino laikysis itin griežtai

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.03.16 20:34

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas visą parą bando išskristi iš Londono į Lietuvą. Anglijoje jis pastarąją savaitę dalyvavo dviejuose „Players Championships“ turnyruose be žiūrovų, o dabar grįžta į Lietuvą, kur jo laukia 14 dienų karantinas.

Sekmadienį D. Labanauskas dalyvavo aštuntajame „Players Championships“ etape Barnslyje, o kovo 13-ąją tame pačiame mieste kovojo septintajame etape. Iš viso Anglijoje lietuvis praleido savaitę, dar prieš tai lankėsi Suomijoje.

Pirmadienio popietę D. Labanauskas nuo ryto Stanstedo oro uoste laukia savo „Ryanair“ kompanijos skrydžio į Vilnių.

„Turėjau grįžti kitu skrydžiu, bet jį atšaukė. Teko ieškoti sprendimo, ką daryti. „Wizzair“ jau nebeskrenda, į rytinį iš Lutono oro uosto negalėjau spėti. Bilietai jau parduodami tik oro uostuose, internetu nebeįmanoma užsakyti. Po visos dienos kelionių sėdžiu jau nuo 11 val. ryto oro uoste ir laukiu savo skrydžio, jis bus vakare. Tikiuosi, kad skrydis nevėluos ir spėsime grįžti į Lietuvą iki vidurnakčio.

Aš jau galvojau, kad karantiną teks praleisti čia. Buvo variantas grįžti į Rygą, bet pabijojau problemų grįžti į Lietuvą“, – apie bandymus gauti bilietą skrydžiui į Lietuvą pasakojo D. Labanauskas.

Sportininkas supranta, kad grįžus į Lietuvą jo laukia 14 dienų karantinas, į jį D. Labanauskas žiūri labai rimtai. Į tėvynę grįžęs kaunietis žada neturėti jokio kontakto su kitais žmonėmis.

„Jau suradau draugų butą, kuriame jie gyvena vieni, bandysiu užsidaryti. Norėčiau pasidaryti tyrimą ir laukti atsakymo užsidaręs. Kol esu čia, mano žmona suruoš ir sudės man maisto į mašiną, aš grįšiu, duos man raktelius ir važiuosiu užsidaryti. Bandau dabar gauti kuo daugiau informacijos, kaip reikia elgtis grįžus, bet į pateiktus informacijos numerius neprisiskambinu“, – teigė D. Labanauskas.

Kai išvyko į Angliją, rekomendacijų neskristi į šią šalį dar nebuvo. Vis dėlto net ir dabar, anot pašnekovo, anglai į koronaviruso pandemiją dar žiūri atlaidžiai.

„Visos varžybos su žiūrovais yra atšauktos, o šiame turnyre mes žaidžiame be žiūrovų, galima atsivesti du svečius, o dabar buvo apriboję iki vieno svečio. Mačiau, kad buvo padėta dezinfekcinių priemonių. Bet kažkaip vietiniai dar noriai renkasi baruose, vakar mačiau, kaip jaunimas kažkur važiavo su karnavaliniais kostiumais, karuselės veikė“, – apie pandemiją Anglijoje pasakojo D. Labanauskas.

Anot jo, Stanstedo oro uoste šiuo metu yra nemažai skrydžio į Vilnių laukiančių lietuvių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi