Naujienų srautas

Sportas2019.12.30 16:08

Geriausią pasaulio žaidėją išgąsdinęs Labanauskas: koją pakišo ir jaudulys, ir patirties trūkumas

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.12.30 16:08

Darius Labanauskas pasaulio smiginio čempionate Londone kūrė Lietuvos istoriją, kai pateko į turnyro ketvirtfinalį, kuriame nusileido šiuo metu kone neabejotinai geriausiam pasaulio žaidėjui, olandui Michaelui van Gerwenui. Po sekmadienio mačo lietuvis buvo kiek nusivylęs neišnaudotomis progomis, bet džiaugėsi istoriškai sėkmingu turnyru.

Nuo 1994 metų vykstančiame čempionate D. Labanauskas tapo pirmuoju Šiaurės Europos regiono atstovu, prasibrovusiu į ketvirtfinalį. Šiuose čempionatuose visada dominuoja Didžiosios Britanijos šalių meistrai, ne kartą buvo, kad ketvirtfinalyje varžėsi vien anglai, kartais tarp jų patekdavo vienas kitas škotas, airis, šiaurės airis ar velsietis. Taip pat į lemiamus etapus yra patekę nemažai olandų, tačiau bendra geografija – itin siaura.

Be minėtų tautybių žaidėjų, ketvirtfinalyje visą 25 metų turnyro istoriją yra buvę tik du amerikiečiai (Steve`as Brownas, 1994 m. ir Larry Butleris, 1996 m.), du australai (Paulas Nicholsonas, 2009 m. ir Simonas Whitlockas, 4 kartus), du belgai (Dmitri Van der Berghas, 2018 m. ir Kimas Huybrechtas, 2012 m.) bei kanadietis Johnas Partas (2003 ir 2008 m. čempionas). Štai į tokių valstybių sportininkų kompaniją šiemet įsimaišė D. Labanauskas.

Mačą maksimalios vertės ataka (180 tšk.) pradėjęs D. Labanauskas laimėjo pirmąjį setą, o antrajame buvo per vieną metimą nuo rezultato 2:0. Tačiau lietuviui nepavyko pataikyti į centrą, o užsikūręs olandas ne tik išlygino rezultatą, bet po to laimėjo dar du setus iš eilės (3-1).

„Pradžia – pavyko. Pasisekė pradėti puikiai, išmušti jį iš vėžių. Galbūt jis buvo ne visai nusiteikęs. Dažnai būna sunku žaisti, kai esi stipresnis, o varžovas žaidžia su tavimi lygiai. Kaip ir sakiau prieš mačą, jeigu jis žais šiek tiek blogiau, nei gali, o aš – šiek tiek geriau, bus labai įdomi kova“, – teigė D. Labanauskas.

Trečiajame sete M. van Gerweno metimų vidurkis siekė įspūdingus 115,62 taško, ketvirtajame – 114,69 taško. Penktąjį setą pavyko laimėti D. Labanauskui, šeštajame vėl visa galva buvo pranašesnis olandas, o septintojo pabaigoje abu žaidėjai, atrodė, darė viską, kad nelaimėtų.

„Šiek tiek gaila to neužsidarymo paskutiniajame sete. Mano stiprybė, dvigubi metimai, šįkart tapo mano didžiausiu trūkumu. Jeigu turnyro vidurkis buvo apie 46–48 procentus, dabar – tik 26 proc.“ – kalbėdamas su LRT.lt apgailestavo D. Labanauskas.

M. van Gerwenas nesugebėjo uždaryti 32 taškų, o D. Labanauskas – 16 ir 4.

„Tikrai buvo jaudulys, nors jaudinausi mažiau, nei pieš kitas kovas, pavyzdžiui, prieš kovą su Hoppu kur kas labiau jaudinausi. Stengiausi paleisti strėlytes greičiau, kad nespėčiau susinervinti.

Šiek tiek gaila. Manau, kad jeigu būtume nuėję iki paskutinio seto – MVG būtų parodęs, ką gali geriausio. Jam dar tik 30 metų, bet berods jau 12-as pasaulio čempionatas, o man – tik antras“, – varžovo klasę išskyrė lietuvis.

82-as pagal pasaulinį reitingą prieš čempionatą buvęs D. Labanauskas po sėkmingo pasirodymo pakils bent per 30 pozicijų ir bus 52-as. Į čempionatą tik po regioninės atrankos patekęs lietuvis ypač džiaugiasi tuo, kad ši vieta kitų metų pabaigoje leistų nesivaržyti atrankoje.

Į PDC pasaulio čempionatą tiesiogiai patenka 64 žaidėjai, dar 32 patenka per atrankas. Pirmasis 32-ukas yra skirstyti ir turnyre varžosi tik nuo antrojo etapo.

„Labai džiaugiuosi turnyru, norėjau patekti reitinge tarp 64 geriausiųjų pasaulio žaidėjų ir man tai pavyko padaryti metais anksčiau. Tikslas iki kitų metų – patekti į pasaulio Top-32, tada būčiau skirstytas žaidėjas ir pasaulio čempionatą jau pradėčiau nuo antro rato“, – kitų metų tikslą įvardijo D. Labanauskas.

Tiesa, labai daug durų žygis į ketvirtfinalį neatvėrė. Kad patektum į pavyzdžiui „Premier lygą, reikia būti kur kas aukščiau pasauliniame reitinge. Dabar D. Labanausko laukia kasmetiniai turnyrai: nuo vasario – „Players Championship“, vėliau – Europos serijos turnyrai.

D. Labanausko ypatingą pasekimą rodo ir tai, kad didžioji dalis į ketvirtąjį etapą (Top-16) čempionate patekusių žaidėjų, yra iš pasaulio reitingo Top-32. Iš 33–64 vietą pagal turnyro skirstymą užėmusių žaidėjų į ketvirtą etapą pateko tik trys: D. Labanauskas, anglas Luke`as Humpriesas (krito ketvirtfinalyje) ir belgas Kimas Huybrechtas.

Lietuvio reitingas (82-as) buvo žemiausias tarp visų, į Top-16 patekusių žaidėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi