Naujienų srautas

Sportas2019.07.16 15:01

Iš vasaros lygos į NBA: ko kitą sezoną gali tikėtis Brazdeikis, Kulboka ir Sirvydis

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.07.16 15:01

NBA vasaros lyga – galimybė komandų trenerių štabams bei gerbėjams pamatyti talentingus jaunuosius krepšininkus, jau turinčius ateitį stipriausioje pasaulio lygoje ar dar tik bandančius ją išsikovoti. Savo gebėjimus Las Vegase šią vasarą bandė pademonstruoti ir trys lietuviai – Ignas Brazdeikis, Deividas Sirvydis ir Arnoldas Kulboka.

Portalas LRT.lt pristato, kaip NBA klubams sekėsi pasirodyti minėtiems krepšininkams, ir įvertina jų galimybes artimiausią sezoną apsivilkti stipriausioje pasaulio lygoje rungtyniaujančio klubo marškinėlius.

Ignas Brazdeikis

Iggy vadinamas krepšininkas – vienas iš vasaros lygos atradimų. Vilkėdamas Niujorko „Knicks“ marškinėlius Las Vegase jis vidutiniškai rinko po 15,4 taško, 5,2 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvius perdavimus.

Iš trijų taškų zonos jis pataikė 11 iš 22 bandymų – 50 proc. Žinoma, tokie skaičiai neįmanomi per 82 rungtynes trunkantį sezoną, tačiau panašu, kad puolėjas iš karto sugebės būti naudingas komandai vien stovėdamas kampuose.

Iggy taškų vidurkis – trečias geriausias tarp visų kada nors vasaros lygoje žaidusių lietuvių. Geriau pasirodė tik Jonas Valančiūnas – 18,8 taško, – kuris 2013 metais tapo turnyro naudingiausiu žaidėju, ir Donatas Motiejūnas, 2012-aisiais ir 2014-aisiais atitinkamai rinkęs po 16,3 ir 16,8 taško.

I. Brazdeikis Niujorko klubui pademonstravo, kad gali atakuoti iš toli, žaisti nugara į krepšį bei kartais net vadovauti atakai ir priimti sprendimus. Būtent pastarasis gebėjimas toks svarbus – puolėjai, mokantys įžaisti kamuolį, yra labai vertinami už Atlanto.

Žinoma, Kanados pilietybę turintis atletas turi ir savų trūkumų. Jis per lėtas dengti lengvuosius krašto puolėjus, o ar pavyktų gintis prieš sunkiuosius kraštus – atviras klausimas, į kurį krepšininkui teks atsakyti sezono eigoje.

Lietuvio metimas, nors solidus, tačiau taip pat yra lėtas. Nežinia, ar pavyks efektyviai išmesti, kol gynyba nespėjo rotuoti link puolėjo. Žinoma, tokie krepšininkai kaip Ersanas Ilyasova ar Dirkas Nowitzkis daug bėdų šioje srityje neturėjo, tačiau jie ūgiu pranoksta 2,01 m ūgio „Knicks“ naujoką.

I. Brazdeikis jau pasirašė ilgalaikę sutartį su Niujorko ekipa, tad tikrai pamatysime jį ant NBA parketo jau šį rudenį. Dabar jau pačiam krepšininkui lieka parodyti, kad jis vertas ant jo ir likti.

Arnoldas Kulboka

A. Kulboka – unikalių duomenų talentas. Sunku surasti 2,05 m ūgio krepšininką, kuris galėtų rungtyniauti atakuojančio gynėjo pozicijoje ir tiesioginiams oponentams prilygti greičiu ir šoklumu.

Toks sudėjimas leidžia tikėti, jog vasaros lygoje Šarlotės „Hornets“ marškinėlius vilkėjęs atletas ateityje galės dengti kelias pozicijas ir bus itin naudingas bet kurio trenerių štabo gynybinėms schemoms.

Vis dėlto didžiausias lietuvio pliusas – gebėjimas atakuoti iš toli. A. Kulboka pademonstravo, kad gali lakstyti aplink užtvaras, pagąsdinti varžovą ir numušti kamuolį, taip pat atakuoti net dengiamas. Visos šios situacijos įmanomos dėl puikios ir greitos jo metimo technikos, o būtent gebėjimas gerai pataikyti atveria galimybes ne tik jam, bet ir komandos draugams.

Kai buvo jaunesnis, krepšininkas buvo žinomas kaip savanaudis, kuris atliks metimą vos tik gavęs kamuolį. Šių metų vasaros lygoje A. Kulboka parodė „Hornets“ vadovybei ir gerbėjams, kad jis geba priimti protingus sprendimus ir įtraukti komandos draugus.

Lietuvis šią vasarą tapo laisvuoju agentu ir Las Vegase kovojo dėl savo pirmojo kontrakto už Atlanto. Šarlotės ekipos gerbėjai socialiniame tinkle „Twitter“ rašo, jog A. Kulboka vertas vietos „Hornets“ sudėtyje.

Belieka sulaukti oficialaus klubo sprendimo. Bet kokiu atveju, jei krepšininkas sugebės toliau tobulėti panašia trajektorija kaip per pastaruosius porą metų, jo ateitis šviesi.

Deividas Sirvydis

Vilniečiui vasaros lyga buvo sudėtingiausia. Ne dėl prasto žaidimo lygio, o dėl mažo laiko, praleisto ant parketo.

D. Sirvydis per 5 mačus vidutiniškai išbėgdavo į aikštelę 7 minutėms. Lietuvis pelnė tik 9 taškus ir pataikė 3 metimus iš 8 bandymų.

Akivaizdu, jog 19-metis nėra pasiruošęs keltis už Atlanto. Tikriausiai taip manė ir krepšininko darbą treniruočių metu išvydęs Detroito „Pistons“ trenerių štabas, kurių sprendimu vilnietis beveik negavo progų pasireikšti.

Vos po NBA naujokų biržos, kai D. Sirvydis buvo pasirinktas 37-uoju šaukimu, buvo skelbiama, jog klubas krepšininką mato kaip „draft and stash“ kandidatą. Tai reiškia, jog „Pistons“ vadovybė yra linkusi duoti lietuviui laiko patobulėti Europoje ir tik tada jį pasikviesti į JAV.

D. Sirvydžio stiprybės akivaizdžios – jis turi gerą ir greitą metimo techniką, sugeba varytis kamuolį ir yra panašių fizinių duomenų kaip jau minėtas A. Kulboka. Ir „ESPN“ skautas Jonathanas Givony gyrė lietuvį dėl jo aukšto krepšinio intelekto.

Vis dėlto šių stiprybių nebus gana, kad atletas jau 2019–2020-ųjų sezono metu žaistų NBA. Labiausiai tikėtina, kad krepšininkas grįš į Vilniaus „Rytą“ – į klubą, su kuriuo dar turi metus galiojančią sutartį.

Pačiam D. Sirvydžiui belieka tikėtis, jog jis įtikins Dainiaus Adomaičio trenerių štabą, kad yra vertas žaidimo laiko. Vilnietis jau kartą tą sugebėjo – praėjusio sezono pirmoje pusėje. Dabar jam reikia toliau dirbti, tobulėti ir savo NBA svajonę atidėti bent iki kitų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi