JAV prezidentas Donaldas Trumpas susitikimo su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi Prancūzijoje metu atsisakė pasakyti, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tenka didelė atsakomybė už tai, kad karas Ukrainoje vis dar tęsiasi.
Apie tai rašo ukrainiečių portalas „Europeiska Pravda“.
Žurnalistas JAV prezidento paklausė, ar jis mano, kad V. Putinui tenka didelė atsakomybė už tai, kad karas Ukrainoje vis dar tęsiasi. D. Trumpas atsakė, kad nenori komentuoti šios temos, nes siekia užbaigti Rusijos ir Ukrainos karą.
„Nenoriu to komentuoti, nes bandau išspręsti šį klausimą, o tai nepalengvina užduoties“, – pareiškė JAV prezidentas.
Kalbėdamas su žurnalistais, D. Trumpas pakartojo, kad surengė „vaisingas derybas“ su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir V. Putinu.
Baltųjų rūmų vadovas taip pat pažymėjo, kad jie yra „ne itin palankiai nusiteikę vienas kito atžvilgiu“.
„Aš užbaigiau aštuonis karus ir, tiesą sakant, maniau, kad šis bus vienas iš lengviausių. Tačiau jie yra ne itin palankiai nusiteikę vienas kito atžvilgiu, o tai gerokai apsunkina reikalą“, – pareiškė JAV lyderis.
Atnaujinta 03.40
Ukrainiečių žiniasklaida skelbia, kad Kryme dronas pataikė į svarbų geležinkelio tiltą, kur kilo gaisras. Tiltas yra pagrindiniame kelyje, kuriuo Rusijos pajėgos gabeno karinę įrangą ir kurą kariams. Gyventojų teigimu, po atakos buvo girdimi apie 20 sprogimų, nors žalos mastas kol kas nėra aiškus.
Atnaujinta 02.30
Kyjivas šiąnakt patyrė raketų ataką. Kaip skelbia AFP žurnalistai, po raketos garso pasigirdo du sprogimai, o žmonės bėgo į slėptuves. Apie padarytą žalą bei apie kitus galimus smūgius kol kas nepranešama.
Atnaujinta 01.20
JAV prezidentas pareiškė, kad Ukraina, nepaisant gerokai didesnių Rusijos karinių pajėgumų, kare laikosi visai neblogai“. Pasak Donaldo Trumpo, Rusija yra didelė šalis, turi gerokai didesnę kariuomenę, tačiau ukrainiečiai turi puikią ginkluotę ir jie, anot Trumpo, demonstruoja gerus rezultatus. Jis taip pat pabrėžė, kad gali vėl įvesti sankcijas Rusijos naftos sektoriui, jos anksčiau buvo sustabdytos dėl konflikto su Iranu. Trumpas dar kartą pakartojo, kad turėjo „labai gerus“ telefoninius pokalbius su Vladimiru Putinu ir Volodymyru Zelenskiu.
INFORMACIJA TRUMPAI
- Rusija naktį dronais atakavo Zaporižią, pranešama apie sužeistuosius.
- Didžiojo septyneto šalių vadovai paskelbė apie griežtesnes sankcijas Rusijai.
- Per naktį Ukrainos pajėgos neutralizavo 97 iš 119 Rusijos dronų.
- Analitikai: Rusija teturi vieną vidutinio nuotolio balistinę raketą „Orešnik“.
- ISW: Rusijoje auga degalų trūkumas.
- Zelenskis apie G7 susitikimo rezultatus: sutarta dėl oro gynybos stiprinimo, spaudimo Rusijai ir paramos energetikos sektoriui.
Apie antradienio įvykius skaitykite čia.





