Pasaulyje

2019.01.10 22:01

V. Orbanas sieks, kad ES institucijose vyrautų antiimigracinės jėgos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.10 22:01

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pasidžiaugė trečiadieniniu Lenkijos ir Italijos vidaus reikalų ministrų susitikimu, teigdamas, kad tai pozityvi žinia metų pradžiai. V. Orbanas atskleidė, kad jo šalis sieks, jog visose Europos Sąjungos (ES) institucijose po truputį pradėtų dominuoti antiimigrantų jėgos.

Artėjant Europos Parlamento rinkimams panašu, kad migracija, kaip ir ES ateitis, bus vienas esminių kriterijų balsuojant. Tą suprasdami trečiadienį apie naujos politinės jėgos, Varšuvos ir Romos ašies, sukūrimą pranešė Lenkijos ir Italijos vidaus reikalų ministrai.

Matteo Salvini teigia, kad reikia įžiebti „Europos pavasarį“, o Varšuvos ir Romos ašis turi pakeisti centro dešinės „Vokietijos ir Prancūzijos“ ašį. Tokia pozicija labai apsidžiaugė Vengrijos premjeras.

„Lenkijos ir Italijos arba Varšuvos ir Romos ašis yra vienas geriausių dalykų, kuriuo galėjo prasidėti šie metai. Dedu į tai daug vilčių“, – tikina V. Orbanas. 

V. Orbano vyriausybė yra turbūt labiausiai prieš migrantus nusiteikusi Europoje. Ilgą laiką V. Orbanas buvo tarsi vienintelis nepritariantis ES  idėjoms ir sprendimams dėl migrantų, tačiau po truputį tarp naujųjų vyriausybių rasdavo daugiau palaikymo. Ketvirtadienį V. Orbanas pareiškė, kad šių metų tikslas turėtų būti, kad tos jėgos taptų dominuojančios Europoje. 

Plačiau apie tai – Igno Kinčino reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.