Pasaulyje

2019.01.09 22:28

M. Salvinis: Lenkija ir Italija bus naujo Europos pavasario iniciatorės

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.09 22:28

Italijos premjero pavaduotojas ir vidaus reikalų ministras ragina Lenkiją drauge įkvėpti „Europos pavasarį“, kad mažėtų Vokietijos ir Prancūzijos įtaka.

Matteo Salvinis atvyko į Varšuvą ieškoti sąjungininkų po gegužę vyksiančių Europos Parlamento rinkimų, kurie virsta  kova tarp proeuropietiškų jėgų, vadovaujamų Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, ir euroskeptiškų populistų, kuriems vadovauja M. Salvinis.

Lankant Nežinomojo kario kapą M. Salvinį pasitiko būrys protestuotojų, kaltinusių rasizmu ir simpatijomis Vladimirui Putinui. Jis susitiko su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu, partijos „Teisė ir Teisingumas“ lyderiu Jaroslavu Kačinskiu, Lenkijos vidaus reikalų ministru.

M. Salvinio vadovaujama radikali dešinioji Lyga ir populistinis „Penkių žvaigždučių judėjimas“ sudaro Italijos valdančiąją koaliciją.

Lenkijos premjeras pareiškė, kad jo vyriausybė pritaria didžiajai daliai M. Salvinio išsakytos Europos Sąjungos kritikos.

„Manau, kad birželį, po Europos Parlamento rinkimų, Europa eis kita kryptimi negu dabartinė, vadovaujama biurokratų. Europa ilgus dešimtmečius  buvo įpratusi prie Prancūzijos-Vokietijos ašies, mes rengiamės naujai pusiausvyrai, naujai energijai. Lenkija ir Italija bus naujo Europos pavasario iniciatorės, tikrųjų Europos vertybių – mažiau finansų, biurokratijos, daugiau darbo, šeimos, bet svarbiausia – didesnio saugumo“, – sakė   Italijos vicepremjeras M. Salvinis.

„Nei Lenkija, nei Italija nenori palikti Europos Sąjungos. Esame neatskiriama, pabrėžiu – neatskiriama Europos Sąjungos dalis. Bet norime turėti įtakos tam, kokie bus mūsų namai, Europa. Tų, kurie nori mus laikyti kraštutiniais, antieuropietišakis, misija neįmanoma. Norime stiprinti Europos Sąjungą, rūpintis jos saugumu, ją reformuoti, kad artimesnė piliečiams, o ne elitui“, – kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų ministras Joachim Brudzinski.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.