Pasaulyje

2018.12.21 08:00

Žiniasklaida: JAV pajėgos trauksis ir iš Afganistano

ELTA 2018.12.21 08:00

Paskelbusi apie amerikiečių karių išvedimą iš Sirijos, JAV vyriausybė, anot žiniasklaidos, gerokai sumažins ir savo pajėgas Afganistane. Apie tai ketvirtadienį skelbė žiniasklaida.

Namo gali sugrįžti daugiau kaip 5 000 iš 14 000 čia dislokuotų JAV kareivių, sakė vyriausybės šaltinis. Atrodo, kad D. Trumpas visiškai neteko kantrybės dėl JAV buvimo Afganistane, teigė kitas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau nurodė Pentagonui pradėti karių išvedimą. Pats Gynybos departamentas to kol kas nekomentuoja.

D. Trumpas jau seniai svarstė apie JAV dalinių atitraukimą iš Afganistano, tačiau gynybos sekretorius Jamesas Mattisas pradžioje įtikino jį padidinti čia dislokuotų karių skaičių. Tačiau dabar, anot pranešimų, D. Trumpas grįžta prie savo pradinio kurso. J. Mattisas ketvirtadienio vakarą paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Trečiadienį D. Trumpas paskelbė, kad iš Sirijos bus išvesti visi 2 000 čia esančių JAV kareivių. Prezidento argumentas - „Islamo valstybė“ Sirijoje jau visiškai įveikta, Tai sukėlė kritikos audrą ir JAV, ir užsienyje.