Pasaulyje

2018.11.21 21:19

D. Trumpo advokatas: prokuroras gali pateikti prezidentui papildomų klausimų

ELTA 2018.11.21 21:19

Specialusis prokuroras Robertas Muelleris, tiriantis galimą Rusijos kišimąsi į rinkimus Jungtinėse Valstijose 2016 metais, gali pateikti prezidentui Donaldui Trumpui papildomų klausimų, neskaitant tų, į kuriuos buvo atsakyta. Tai trečiadienį televizijos kanalui CNN pareiškė Amerikos lyderio advokatas Rudolphas Giulianis.

„Kol kas tai (papildomų klausimų pateikimas) nesvarstoma, bet gali atsidurti darbotvarkėje“, – teigė R. Giulianis, atsakydamas į atitinkamą žurnalisto klausimą. „Mes juos (klausimus) apsvarstysime ir, jei reikės, duosime į juos adekvačius ir pagrįstus atsakymus“, – pridūrė Baltųjų rūmų šeimininko advokatas.

Anot jo, D. Trumpas pasilieka teisę savarankiškai spręsti, ar atsakyti į papildomus R. Muellerio klausimus. „Tai turi būti kažkas naudingo ir svarbaus, o ne jurisprudencijos egzaminas“, – įspėjo R. Giulianis.

Antradienį buvo pranešta, kad JAV prezidentas D. Trumpas raštu atsakė į R. Muellerio klausimus. 

Specialusis prokuroras aiškinasi, ar D. Trumpo rinkimų štabo nariai per rinkimų kampaniją turėjo neteisėtų kontaktų su Rusijos atstovais. Dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas jau ne kartą pareiškė, kad „nebuvo jokio sąmokslo su Rusija“ ir kad jis nesupranta, kodėl R. Muelleris tęsia tyrimą. D. Trumpas tai vadina „politine raganų medžiokle“. Maskva taip pat neigia dariusi įtaką rinkimams Jungtinėse Valstijose.