Pasaulyje

2018.11.16 22:00

D. Trumpas: Kinija nori prekybos susitarimo, JAV gali neįvesti daugiau muitų

ELTA2018.11.16 22:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, esą Kinijos atstovai atsiuntė sąrašą veiksmų, kurių šalis yra pasiruošusi imtis, siekdama numalšinti prekybos įtampą tarp Kinijos ir JAV. Prezidento teigimu, jo administracija gali neįvesti daugiau sankcijų, tačiau, pridūrė D. Trumpas, situacija jo vis tiek netenkina, informuoja „Reuters“.

„Kinija nori pasiekti susitarimą. Jie atsiuntė sąrašą veiksmų, kurių jie yra pasiruošę imtis. Tai buvo labai ilgas sąrašas, bet ši situacija vis tiek man nėra priimtina“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas. Pasak jo, 142 veiksmų sąrašas yra „pakankamai pilnas“, bet „yra užmiršti 4 ar 5 svarbūs dalykai“.

„Manau, mes ir juos užsitikrinsime“, – pridūrė prezidentas.

D. Trumpas įvedė muitus 250 mlrd. dolerių vertės kiniškoms prekėms, siekdamas priversti Pekiną nusileisti prekybos konflikte. Kinija į tai atsakė įvesdama muitus amerikietiškoms prekėms.

D. Trumpas taip pat pagrasino įvesti muitus ir likusioms iš Kinijos importuojamoms prekėms, iš viso už 267 mlrd. dolerių, jei Pekinas nenusileis JAV reikalavimams.

„Mums gali neprireikti to daryti, nes Kinija nori pasiekti susitarimą“, – kalbėjo JAV prezidentas D. Trumpas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.