Pasaulyje

2018.06.29 21:19

D. Tuskas: JAV siūlomos prekybos sutartys gali suskaldyti NATO

Europos Vadovų Tarybos konferencijoje buvo sprendžiamos svarbios migracijos problemos Europoje, tačiau nedaug buvo kalbėta apie kitą problemą, su kuria susijusi JAV. Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas atvirai perspėjo Europos lyderius, kad vienašališki JAV administracijos veiksmai, ypač siejant prekybos reikalus su NATO finansavimu, turėtų priversti visus pagalvoti apie blogiausią variantą – galimą NATO skilimą.

Šias idėjas pakurstė pranešimai, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau bando derėtis dėl prekybos su atskiromis Europos Sąjungos (ES) šalimis.

 „Kaip sakiau, važiuosiu į Vašingtoną ir pateiksiu Europos požiūrį. Man nepatinka ši idėja, kartais įtariu, kad derantis dėl prekybos Amerikos administracija norėtų suskaldyti Europos Sąjungą į atskiras šalis. Manau, reikėtų tai spręsti diplomatiniu būdu. Mums (ES – LRT.lt) reikia šio bendradarbiavimo, jo reikia ir JAV. Nesu tikras, kad JAV ir ES pavyks susitarti, bet pabandysime“, – sakė Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris.