Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.26 22:10

Tyrimas: lėktuvo katastrofą vasarį Rusijoje sukėlė piloto klaida

BNS 2018.06.26 22:10

Rusijos Tiriamasis komitetas antradienį pareiškė, kad anksčiau šiemet įvykusią lėktuvo katastrofą, pareikalavusią 71 gyvybės, sukėlė piloto klaida.

Pasak pareigūnų, oficialus tyrimas parodė, kad bendrovei „Saratov Airlines“ priklausęs keleivinis „Antonov An-148“ nukrito pilotui nukreipus lėktuvą žemyn didėjančiu greičiu dėl gautų netikslių skrydžio greičio rodmenų.

Tiriamasis komitetas nurodė, kad pilotas prieš kildamas neįjungė lėktuvo slėgio daviklių šildytuvo, todėl rodomi duomenys buvo neteisingi.

Kiek anksčiau tyrėjai sakė, kad lėktuvui pakilus, pilotai buvo įjungę orlaivyje autopiloto režimą, tačiau išgirdę pavojaus signalus, įspėjančius apie nesutampančius greičio rodmenis, jie perėmė jo kontrolę. Vienas daviklis rodė, kad lėktuvo greitis yra nulinis.

Maršrutu iš Maskvos į Orską pietų Urale vasario 11-ąją skridęs dvimotoris lėktuvas „Antonov An-148“ nukrito praėjusius vos kelioms minutėms nuo pakilimo iš Maskvos Domodedovo oro uosto. Visi juo skridę žmonės – 65 keleiviai ir šeši įgulos nariai – žuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi