Pasaulyje

2018.04.27 21:04

Armėnijos Giumri mieste surengtas masinis opozicijos mitingas

ELTA 2018.04.27 21:04

Penktadienio vakarą antrame pagal dydį Armėnijos mieste Giumri šalies šiaurėje buvo surengtas masinis opozicijos mitingas, kuriame dalyvavo protesto judėjimo lyderis, parlamento deputatas Nikolas Pašinianas, praneša „Interfax“. Centrinėje aikštėje susirinko keli tūkstančiai žmonių.

Giumri gyventojai tradiciškai remia opoziciją, ir per rinkimus valdžios atstovai čia gauna mažai balsų.

Penktadienį N. Pašinianas ir šimtai jo šalininkų surengė žygį automobiliais iš Jerevano į Giumri, pakeliui sustodami visuose miestuose bei kaimuose ir bendraudami su jų gyventojais. Šeštadienį N. Pašinianas organizuoja mitingą Vanadzoro mieste.

Šias dienas Jerevane opozicija paskelbė poilsio dienomis. L. Pašinianas paragino mitinguotojus sostinėje „pailsėti ir sekmadienį su naujomis jėgomis tęsti protesto akcijas“.

Nuo balandžio 13 d. Jerevane ir kituose dideliuose Armėnijos miestuose vyksta mitingai. Iš pradžių jų tikslas buvo neleisti, kad buvęs prezidentas Seržas Sargsianas būtų paskirtas į ministro pirmininko postą. Dėl protestų šis paliko premjero postą praėjus kelioms dienoms po išrinkimo – balandžio 23-iąją. Bet opozicijos akcijos tęsiasi. 

Naujo Armėnijos ministro pirmininko rinkimų klausimas bus svarstomas specialiame šalies parlamento posėdyje gegužės 1-ąją.