Pasaulyje

2018.04.21 23:00

Irano prezidentas kritikuoja moralės policijos smurtą

BNS 2018.04.21 23:00

Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį, regis, kritikavo moralės policiją po pasirodžiusio įrašo apie elgesį su moterimi, apkaltinta šalyje galiojančio griežto aprangos kodo pažeidimu.

„Kai kas sako, kad būdas skatinti dorybes ir drausti ydas yra eiti į gatves ir čiupti žmones už sprando“, – sakė H. Rouhani daug temų apėmusioje kalboje vyriausybės pareigūnams, kurią transliavo televizija.

„Dorybių neina propaguoti smurtu“, – pridūrė jis.

Ketvirtadienį iraniečių socialinėje žiniasklaidoje išplito mobiliuoju telefonu nufilmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip moralės policijos narė muša moterį nepakankamai pridengtais plaukais.

Klipas sukėlė pasipiktinimą. Vidaus reikalų ministerija pažadėjo ištirti atvejį, bet taip pat užsiminė, kad minėta moteris plūsdama policininkus galėjo išprovokuoti smurtą.

H. Rouhani šio atvejo tiesiogiai nepaminėjo, bet, regis, pasinaudodamas juo kritikavo pastarojo meto pastangas varžyti socialinės žiniasklaidos tinklus.

„Mobilieji (telefonai) yra būdas skatinti dorybes ir drausti ydas. Nežinau, kodėl kai kurie žmonės nemėgsta mobiliųjų telefonų ar socialinių tinklų“, – sakė jis.