Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.06 21:35

Per antskrydžius Sirijos Dumos mieste žuvo 27 civiliai

ELTA 2018.04.06 21:35

Per oro antskrydžius Sirijos Dumos mieste, aktyvistų duomenimis, penktadienį žuvo mažiausiai 27 civiliai. Tarp aukų yra penki vaikai, pranešė Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras. Be to, 40 gyventojų buvo sužeista. Aktyvistų teigimu, antskrydžius surengė Sirijos ir Rusijos karinė aviacija.

Žmogaus teisių stebėsenos biuro duomenimis, užfiksuotos 42 atakos įvairiose miesto dalyse. Tai esą buvo pirmosios atakos per 10 dienų prieš paskutinį sukilėlių bastioną Rytų Gutoje. Valstybinė naujienų agentūra „Sana“ pranešė, kad oro smūgiai buvo kerštas už raketų atakas prieš Damaską.

Dumą kontroliuoja islamistų sukilėlių grupuotė „Jaysh al-Islam“, kuri iš čia vis apšaudo sostinę. Kai kitos sukilėlių grupuotės po kelias savaites trukusių kruvinų bombardavimų sutiko pasitraukti iš Rytų Gutos, dalis „Jaysh al-Islam“ atsisakė palikti Dumą.

Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuro duomenimis, nuo operacijos Rytų Gutoje pradžios vasario 18-ąją žuvo daugiau kaip 1 600 civilių. Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija informaciją gauna iš medikų ir aktyvistų vietoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi