Pasaulyje

2018.02.26 20:30

JT diplomatai mėgina išvengti Rusijos veto

ELTA 2018.02.26 20:30

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narės pirmadienį derėjosi, mėgindamos pasiekti kompromisą dėl rezoliucijos projekto, kritikuojančio Iraną dėl to, kad šis neužkirto kelio raketų tiekimui Jemeno husių sukilėliams, pranešė diplomatai.  

Didžioji Britanija pristatė rezoliucijos projektą, kuriame siūloma išplėsti Jemenui taikomas sankcijas ir padėti pamatus galimoms sankcijoms prieš Iraną. To Londonas ėmėsi reaguodamas į JT ataskaitą, kurioje buvo paskelbta, kad Iranas pažeidė Jemenui taikomą ginklų embargą.

Neslepianti, kad prieštarauja rezoliucijos tekstui, Rusija prabilo apie galimybę vetuoti šią iniciatyvą.

Todėl Didžioji Britanija, Prancūzija ir JAV pradėjo derybas su Rusija ir Kinija, tikėdamosi pasiekti kompromisą šios priemonės klausimu, informavo Saugumo Tarybos diplomatas.

10 val. (17 val. Lietuvos laiku) turėjęs įvykti balsavimas buvo nukeltas.

Šeštadienį Rusija išplatino savo rezoliucijos juodraščio versiją, kurioje Jemenui taikomas sankcijas pasiūlė išplėsti iki 2019-ųjų vasario. Tačiau apie Iraną joje neužsimenama.

Sausį paskelbtoje JT ekspertų ataskaitoje konstatuojama, kad Iranas pažeidė 2015 metais įvestą ginklų embargą. Prie tokios išvados prieita nustačius, kad pernai į Saudo Arabiją husių paleistos raketos buvo pagamintos Irane.

Tačiau Rusija tvirtina, kad šio tyrimo rezultatai nėra pakankamai įtikinami, jog pateisintų veiksmus prieš Iraną.

Pats Teheranas atkakliai neigia tiekiąs ginklus Jemeno sukilėliams.